Hlavní obsah

Nové knihy - Stephen King, Zdeněk Svěrák i Garfield

Mezi knižními novinkami najdete postkatastrofický román Stephena Kinga Svědectví, laskavé Povídky Zdeňka Svěráka nebo další ze sebraných stripů kocoura Garfielda.

Nové knihy - Stephen King, Zdeněk Svěrák i Garfield

 

Stephen King: Svědectví


Syrový postapokalyptický román Svědectví Stephena Kinga je řazený k autorovým nejlepším dílům.

Nákaza vyhubí takřka celé lidstvo. Hrstka těch, kdo přežili, se dělí na dvě skupiny, jedni se uchylují k laskavé matce Abigail, která je oslovila ve snech, druzí směřují do náručí Temného muže. Kingův román vrcholí jako klasický souboj mezi Dobrem a Zlem, v němž lidem zůstává role figurek na šachovnici hry o svět.

Beta-Dobrovský, překlad Tomáš Zábranský a David Záleský, 1053 str., váz., 499 Kč

 

 

Zdeněk Svěrák: Povídky


Jemný a inteligentní humor Zdeňka Svěráka je ideálním společníkem pro váš volný čas. V souboru najdete povídky na nejrůznější téma, kterým nechybí  typická hravost a humor.

V příbězích se jistě poznáte i vy, protože inspirací pro povídky je Zdeňku Svěrákovi právě život sám. Kdokoli z nás se mohl někdy v životě dostat do stejné situace jako hlavní hrdinové jednotlivých příběhů.

Fragment, 112 str., váz., 249 Kč

 

 

Jim Davis: Garfield se vytahuje


Nejoblíbenější kocour na světě Garfield už to dotáhl ke své pětadvacáté sbírce sebraných stripů.

Je tlustý, líný, cynický a hlubokomyslný. Pořád nesnáší pavouky a pondělí. Pořád miluje lasaně a svého medvídka Pookyho. Pořád šikanuje Jona a Odieho, dva největší trouby pod sluncem. Nic se prostě nezměnilo - Garfield je pořád stejný. Tudíž i stejně vtipný a zábavný.

Crew, překlad Filip Škába, 64 str., brož., 99 Kč

 

 

John Updike: Terorista


Nový román Johna Updikea dokazuje, že autorovi přes pokročilý věk zdaleka nedocházejí síly a nepostrádá ani chuť vyrovnat se v dramatickém příběhu s jedním z nejpalčivějších problémů dnešního světa.

Osmnáctiletý Ahmad Ashmawy Mulloy vyrůstá v chátrajícím průmyslovém městě na severu New Jersey a poté, co se počátkem puberty rozhodl žít v souladu s principy islámské víry, pohlíží na svět se znechucením. Potom co Ahmad po dohodě s místním imámem nastoupí jako řidič k firmě vlastněné libanonskými přistěhovalci, se začíná postupně zaplétat do příprav teroristické akce..

Paseka, překlad Eva Kondrysová,, 244 str., váz., 299 Kč

 

 

Pia Guerra, Brian K. Vaughan: Y: Poslední z mužů


Masivní postkatastrofický příběh, který dokazuje, že svět bez mužů by ani náhodou nebyl tak idylický, jak se nám feministky snaží namluvit.

O tom by mohl vyprávět Yorick, jediná osoba mužského pohlaví (když nepočítáme jeho opičáka), která přežila bleskovou apokalypsu a teď zjišťuje, že být posledním mužem na Zemi není taková sranda, jak si člověk představoval. Ve světě, kde je penis nedostatkovým zbožím, jste štvancem jak těch, které vás chtějí použít k plození, tak těch, které vás považují za relikvii temných dávnověků a chtějí vás zlikvidovat...

BBart., překlad Petr Zenkl, 128 str., váz., 349 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků