Hlavní obsah

Nové knihy - Stephen King, Jaroslav Velinský i Bret Easton Ellis

Právě se můžete začíst do nového hororového románu Stephena Kinga, který se jmenuje Pod kupolí, a devatenáctý příběh Oty Finka přináší Jaroslav Velinský v detektivce Mistrova smrt. Americký spisovatel Bret Easton Ellis se v novele Království bukkake vrátil ke své prvotině Míň než nula.

Nové knihy - Stephen King, Jaroslav Velinský i Bret Easton Ellis

 

Stephen King: Pod kupolí

Nový román Stephena Kinga Pod kupolí vychází ze dvou jeho starších povídek, které vyšly na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let.

Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro. To jsou jen některé z aspektů, díky kterým můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace.

Beta, překlad Linda Bartošková, 944 str., váz., 549 Kč

 

Jaroslav Velinský: Mistrova smrt

Mistrova smrt je devatenáctým příběhem soukromého očka Oty Finka, hrdiny detektivních příběhů Jaroslava Velinského.

Nad strašnickým závodem Pragokov se vznáší hrozba likvidace zaběhnuté výroby, avšak Otovi Finkovi spíš nedá spát jedna záhadná smrt; a to netuší, že přijdou další...
Co se vlastně odehrálo za letní půlnoci na útesu nad Vltavou poblíž zahradního bistra? Proč se na Otu pokouší vyvíjet nátlak i vedení Pragokovu, kdo má vlastně zájem na tom, aby dal od případu ruce pryč...?

Kapitán Kid, 256 str., váz., 188 Kč

 

Bret Easton Ellis: Království bukkake

Americký spisovatel Bret Easton Ellis po pětadvaceti letech navázal na svůj první román Míň než nula, syrový a zneklidňující obraz americké smetánky osmdesátých let.

Z Claye je nyní úspěšný filmový scenárista, který se po čtyřech měsících vrací do Los Angeles, aby zde natočil svůj další film. Dostává se do víru večírků, potkává staré známé... a nahlíží do temných zákoutí vlastní osobnosti. Na povrch vyplouvají rysy, které jsme u něho v předchozím románu nepozorovali až tak zřetelně... patologický narcismus, masochistické a sadistické sklony. Jsme svědky šokujících sexuálních scén a brutality....

Nakladatelství XYZ, překlad Pavel Novák, 232 str., váz., 249 Kč

 

Lars Kepler: Hypnotizér

Lars Kepler je pseudonym, za kterým se skrývá Alexandra Coelho Ahndorilová a Alexander Ahndoril, manželská dvojice zavedených švédských autorů. Jelikož mají oba mají rádi thrillery rozhodli se jede společně napsat.

Psychiatr Erik Maria Bark je uznávaný odborník na léčbu traumat. Jedné prosincové noci mu zavolá kriminální inspektor Joona Linna a prosí ho, aby okamžitě přijel do nemocnice k těžce zraněnému patnáctiletému chlapci, kterého policisté objevili jako jediného přeživšího v rodinném domku. Erik se v minulosti po dlouhou dobu věnoval hypnóze a pouze s jeho pomocí může policie chlapce vyslechnout a zjistit, kdo brutálně zavraždil jeho rodiče a mladší sestru....

Host, překlad Azita Haidarová, 544 str., váz. 349 Kč

 

Jeffrey Archer: Nositelé příběhů

Krátké povídky svérázného britského spisovatele, dramatika a bývalého politika Jeffreyho Archera si již dokázaly získat miliony čtenářů na celém světě.

Podobně jako tomu bylo u předcházejících sbírek, i zde jsou některé povídky založeny na skutečných příbězích - deset z patnácti povídek bylo údajně inspirováno příběhy, které Archer shromáždil právě během svých cest - zatímco jiné jsou ryzí fikcí, čerpající nejen z autorovy fantazie, ale i z jeho neméně barvitého soukromého života. Jednotlivé povídky se odehrávají v různých částech světa a jejich hrdiny jsou lidé často na první pohled všední, nezajímaví. Právě tito lidé však v sobě často nosí příběhy, které stojí za vyprávění.

Plejáda publishing, překlad Jitka Procházková-Prokešová, 208 str., váz., 289 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků