Hlavní obsah

Nové knihy - Karel Čapek, Arthur Conan Doyle i Lee Child

Právě vychází nové vydání slavného Čapkova románu Krakatit. Komu stále chybí v knihovně Pes baskervillský Arthura Conana Doyla, může tuto mezeru nyní vyplnit. Pro příznivce akčních thrillerů vychází další příběh Jacka Reachera od Lee Childa.

Nové knihy - Karel Čapek, Arthur Conan Doyle i Lee Child

Karel Čapek: Krakatit


Čapkův román Krakatit vychází z obdobného vynálezu, jaký autor popsal v Továrně na absolutno.

Vynálezce Prokop objeví způsob, jak nechat jakoukoliv látku rozpadnout na atomy. Při tom se výbuchem uvolní obrovské množství energie. Vyrobí látku zvanou „krakatit" - nejstrašnější výbušninu na světě, kterou je možné přivést k výbuchu na dálku elektromagnetickými vlnami. Prokop si uvědomí dosah svého objevu - vlastník krakatitu by se mohl stát vládcem světa. Uvědomí si to i jiní a pokoušejí se Prokopa o vynález připravit...

Millennium Publishing, nové vydání, 328 str., váz., 279 Kč

Witold Gombrowicz: Posedlí


Román Posedlí, psaný krátce před druhou světovou válkou na pokračování pro dva polské deníky, je autorovým rafinovaným experimentem na poli populární, na hranici braku balancující literatury.

Svou bohatostí dějových pásem i některými typickými motivy - prastarým, strašidelným hradem s šíleným majitelem počínaje a kletbou pomstychtivého levobočka konče - může připomínat gotický román, či spíše jeho modernizovanou podobu.

Posedlí slouží autorovi jako laboratoř, kde rozvíjí témata svých příštích knih a v níž se pozvolna rodí jeho nezaměnitelná poetika, která z něj učinila jednoho z největších spisovatelů druhé poloviny 20. století.

Argo, překlad Helena Stachová, 332 str., váz., 298 Kč

Lee Child: Nemáš co ztratit


S hrdinou série thrillerů Lee Childa Jackem Reacherem není radno  si zahrávat. Nemá práci, nemá adresu, nemá zavazadla. Jeho jediným majetkem je tvrdohlavá zvědavost.

Kdyby mu občané Despair poskytli šálek kávy, prožili by svůj typický den. Byl by to mizerný den, ale ne Reacherův problém. Stačila by trocha kofeinu a pokračoval by dál. Tihle lidé ho však chtějí vyhnat z města – stejnou cestou, jakou přišel. Špatný nápad. Co Despair tak pečlivě ukrývá, že stačí jediný pohled na Reachera, a vyděsí se k smrti?

BBart., překlad Iva Harrisová, 376 str., váz., 249 Kč

Emily Giffinová: Zkouška dítětem    


Americká autorka v románu Zkouška dítětem nastoluje dnes tolik aktuální téma nezávislých a úspěšných žen kolem třicítky: kariéra, rodina nebo obojí?

Claudie Parrová je pětatřicetiletá mladá žena, která pracuje v knižním nakladatelství jako redaktorka. Je přesvědčená, že nikdy nebude mít vlastní dítě, protože ho nechce. Potkává Bena, milého a úžasného muže, který je stejně jako ona zcela srozuměný a manželstvím bez dětí. Zamilují se do sebe a dohodnou se, že budou žít v manželství bez dětí. Pak ale dochází k neočekávanému zvratu: jeden z nich mění svůj postoj, jeden z nich nakonec dítě chce...

Argo, překlad Zora Šíchová, 324 str., váz., 298 Kč

Arthur Conan Doyle: Pes baskervillský    


Doylův román Pes baskervillský, nejslavnější a nejčtenější detektivní román všech dob, vychází se staroanglické legendy.

Doktor Mortimer navštíví Sherlocka Holmese, vylíčí mu starodávnou pověst o psu, který vraždí členy rodu Baskerville. A Charles Baskerville, muž z tohoto rodu za podivných okolností právě zemřel. Proto se Watson vydává s jeho dědicem Henrym na jeho sídlo. Má jej hlídat a pátrat po důkazech, které by případ rozřešily. Zprávy odesílá do Londýna Sherlocku Holmesovi...

Nakladatelství XYZ, překlad Josef Pachmayer, nové vydání, 272 str., váz., 299 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků