Hlavní obsah
Foto: archiv zámku Nové Město nad Metují

Nové knihy 10. týden

Z nově vyšlých knih vám Novinky doporučují nový román mistra napětí Jeffery Deavera Žhavé zprávy a novou detektivku Eda McBaina. Do Japonska nás zavede napínavá kniha Tajný deník paní Vistárie.

Foto: archiv zámku Nové Město nad Metují
Nové knihy 10. týden

Jeffery Deaver: Žhavé zprávy

Jeffery Deaver, autor populárních thrillerů Sběratel kostí, Tanečník nebo Modrá sféra čtenáře tentokrát zavádí do novinářského prostředí. Začínající dokumentaristce Rune nadělil osud do vínku víc ctižádosti než pudu sebezáchovy. Pracuje v televizi jako pomocná kameramanka, ale umíněně míří za svým cílem - špičkovým zpravodajským pořadem Aktuality, který patří k nejsledovanějším v zemi. A ví, s čím do něj prorazit. Dostal se jí do rukou dojemný dopis Randyho Boggse, vězně odsouzeného za vraždu, kterou údajně nespáchal - a co víc, za vraždu bývalého šéfa Runiny televizní stanice. Rune zahájí křížovou výpravu za jeho osvobození.

Domino, váz, 264 str., 189 Kč

Ed McBain: Příbuzenská krev

Na policejní stanici 87. revíru přiběhne dívka, celá zakrvácená, pořezaná na rukou. Zajíkavě vypráví o tom, jak se svou sestřenicí odešla z jakéhosi večírku, jak se před deštěm schovaly v chodbě jedné opuštěné budovy, jak se najednou z přítmí vynořil někdo s nožem... Případu se ujme Steve Carella. Vyslýchá kdejakého pobudu, zvrhlíka, všechny kolem, kdo na uvedenou dobu nemají alibi. Ale samá voda, samá voda... Nakonec nezbývá než důkladně prozkoumat prostředí v rodině.

BB art, překlad: Hanuš Karlach, 184 str., váz., 179 Kč

Pete Moore: Krev a spravedlnost

Příběh pařížského lékaře Jeana-Baptista Denise, který se v 17. století stal průkopníkem krevní transfuze. Píše se rok 1668 a Paříž prožívá slunečný jarní den. U hlavního pařížského soudu Le Grand Chastelet se sešel zástup ctihodných a vzdělaných mužů, aby sledoval proces s Jeanem-Baptistem Denisem, bystrým mladým matematikem se zájmem o medicínu. Denis se krátce předtím zapsal do historie jako první člověk, který provedl transfuzi krve u lidské bytosti.

BB art, 256 str., 199 Kč

Laura Joh Rowlandová: Tajný deník paní Vistárie

Detektivní román z japonského prostředí nás seznamuje s ctihodným vyšetřovatelem samurajem Sanoem Ičiró. Pán Macudaira Micujoši, šógunův bratranec a následník trůnu, byl po prohýřeném večeru zavražděn v posteli prostitutky. Brzy ale vyjde najevo, že Micujošiho společnicí onoho večera byla paní Vistárie, žena, s níž měl Sano kdysi milostné pletky. Kurtizána však zmizela a spolu s ní i její deník, který by mohl obsahovat cenné stopy.

Sano se statečně pouští do pátrání, avšak ani jeho nepřátelé nespí. A výsledek? Z brutální vraždy je obviněn on sám. Nyní už nemá jinou volbu: buď odhalit skutečného vraha, nebo zahynout na popravišti.

Metafora, váz., 408 str., 249 Kč

Irma Sztárayová: Poslední léta císařovny Alžběty

Na sklonku života sepsala hraběnka Irma Sztárayová své vzpomínky na císařovnu Alžbětu známou jako Sisi, kterou více než čtyři roky doprovázela jako dvorní dáma. V jejím náručí také Alžběta po atentátu v Ženevě 10. září 1898 zemřela.

Po sebevraždě jediného syna Rudolfa v Mayerlingu 30. ledna 1889 se císařovna stáhla již zcela ze života u dvora ve Vídni a osamělá cestovala inkognito Evropou.

Brána, 179 Kč

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků