Hlavní obsah

Nova začala vysílat Odpolední Televizní noviny

Televize Nova v pondělí poprvé odvysílala Odpolední Televizní noviny. Nová zpravodajská relace klade důraz především na regionální zprávy. Důvodem rozšiřování rozsahu vysílání zpravodajských pořadů je podle mediálních odborníků snaha podchytit diváky už v odpoledních časech a zaujmout je natolik, aby vydrželi u jedné televizní stanice a nepřepínali na jiné kanály.

Nova začala vysílat Odpolední Televizní noviny

Česká televize vysílá vpodvečer regionální zprávy od 18:00, Prima pak o pět minut dříve. "Je v tom evidentní snaha podchytit diváky co nejdříve, nabídnout jim ještě před hlavním vysílacím časem něco, co by je navedlo k myšlence, že u té televize vydrží," uvedl mediální odborník Jan Jirák z Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy.

Podle šéfredaktora internetového serveru www.digizone.cz a novináře zabývajícího se médii Jana Potůčka přebírá Nova model, který funguje u rumunské televize Pro TV. Ta patří stejně jako česká komerční stanice americké společnosti CME. Nova chce využít toho, že Televizní noviny jsou nejsledovanější zpravodajská relace v zemi, míní Potůček.

V odpolední relaci chce Nova vysílat i upoutávky na některé kauzy, kterými se budou zabývat reportáže Televizních novin.

Zaměření na venkov

Důvod zaměření zpravodajství především na regionální problematiku je podle Jiráka evidentní. Jádro diváků, kteří v odpoledních hodinách sledují televizi, tvoří totiž podle něj lidé, kteří nežijí ve velkých městech. Rozšiřování rozsahu televizního zpravodajství je podle Jiráka trend, který se netýká výlučně České republiky. "Objevuje se v řadě zemí kolem nás," uvedl.

Odpolední zprávy začínají v 17:00 a trvají půl hodiny. Kromě domácích zpráv relace nabízí zprávy ze sportu či dopravní informace a předpověď počasí. Na zprávách se podílí síť regionálních zpravodajů, kterou Nova vytvořila v uplynulých měsících. Jak již dříve řekla mluvčí televize Veronika Šmítková, čítá síť na pět desítek lidí. Relaci moderují současní moderátoři hlavní zpravodajské relace.

Informace o sledovanosti pořadů najdete ZDE

Hlavní zpravodajská relace Televizní noviny začíná na Nově od 19:30 a patří již léta k nejsledovanějším TV pořadům vůbec. Události na ČT začínají od Nového roku stejně jako v případě 1. zpráv na Primě v 19:00; nově ale ČT zavedla relaci Události z regionů, které začínají v 19:25. Pravidelné zprávy přes den nabízí zpravodajský kanál ČT24, který však vysílá přes kabelové a satelitní sítě a prostřednictvím zemského digitálního TV vysílání (zkráceně DVB-T).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků