Hlavní obsah

Nova stahuje stížnosti ve sporu o digitalizaci TV

TV Nova stáhne kasační stížnosti, které podala k Nejvyššímu správnímu soudu v souvislosti se čtyřmi žalobami neúspěšných uchazečů o digitální TV licence. Nova prý chce udělat vstřícný krok, aby bylo vidět, že nemá zájem brzdit digitalizaci TV.

Nova stahuje stížnosti ve sporu o digitalizaci TV

Podle odborníků byly kasační stížnosti jedním z důvodů zpoždění nástupu nových digitálních stanic na český trh. "Vedení TV Nova rozhodlo o stažení kasačních stížností a umožnilo tím pokračování procesu digitalizace. Jednatelé TV Nova rozhodli ve středu na svém oficiálním zasedání o stažení kasačních stížností k Nejvyššímu správnímu soudu," řekla Šmítková.

"Jsme průběžně obviňováni, že se snažíme zabrzdit digitalizaci v České republice. Věřím, že tento vstřícný krok z naší strany potvrdí, že máme a vždy jsme v minulosti měli zájem sehrát v procesu digitalizace pozitivní roli. Zároveň doufám, že to poslouží i jako signál jak pro státní instituce, tak i pro původní držitele digitálních licencí, aby se i oni pokusili o vstřícná řešení, která ve svém důsledku přinesou prospěch tomu, komu je proces digitalizace prioritně určen, a to běžnému českému divákovi, " poznamenal generální ředitel TV Nova Petr Dvořák.

Nova se kasačními stížnostmi domáhala postavení účastníků sporů u těchto žalob. Žaloby proti rozhodnutí Rady pro rozhlasové a televizní vysílání podali neúspěšní uchazeči o digitální TV licence, které získalo šest jiných subjektů. Obdobné žaloby proti neudělení digitálních TV licencí podala i Nova a Galaxie sport; v jejich případě již soud rozhodl tak, že zrušil verdikt vysílací rady o udělení licencí a vrátil rozhodování zpět radě. Nových šest digitálních televizí tak o své licence po půl roce přišlo. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků