Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Nová DVD - Rambo, Darjeeling s ručením omezeným i Chyťte doktora

Pokud vás umořilo vedro a chcete večer odpočívat při nějakém filmu, můžete si vybrat z následujících DVD novinek. V dnešním výběru se určitě najde pro každého něco.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Nová DVD - Rambo, Darjeeling s ručením omezeným i Chyťte doktora

 

Rambo: Do pekla a zpět

Sylvester Stallone se po dvaceti letech vrací tímto čtvrtým dílem k neohroženému zabijákovi, tentokrát nejen v roli herce a scenáristy, ale také v roli režiséra.

Čtvrtý díl série o vietnamském veteránovi nás zavede do jihovýchodní Asie, kde se stárnoucí John Rambo usadil. Jeho poklidný život naruší misionářská skupina vedená Michaelem Burnettem a Sarah Millerovou, která se i přes jeho varování vydá do Barmy. Poté, co skupinu zajmou barmští vojáci, musí John opět vzít spravedlnost do svých rukou. A poteče krev. A nebude jí málo!

John Rambo, USA/Německo 2008, režie: Sylvester Stallone, hrají: Sylvester Stallone, Julie Benzová, Matthew Marsden, Graham McTavish...

 

Darjeeling s ručením omezeným

O bollywoodských filmech se už doslechli i v Hollywoodu a bylo jen otázkou času, kdy využijí kouzla východních filmů po svém. Darjeeling s ručením omezeným Wese Andersona je takovým případem.

Vše začíná předfilmem Hotel Chevalier, odehrávajícím se v prostorném hotelovém pokoji v centru Paříže. Střih. V Indii sledujeme obchodního cestujícího, kterému se na motorové tříkolce nepodaří dohonit vlak společnosti Darjeeling Limited. V něm sedí Jack, jeho starší bratr Peter a nejstarší ze sourozenců Francis. Právě Francis se pro ně rozhodl připravit dobrodružné putování s překvapivým cílem. Jejich životy totiž velmi poznamenalo úmrtí otce a následné zmizení jejich matky.

The Darjeeling Limited, USA 2007, 105 min., režie: Wes Anderson, hrají: Owen Wilson, Adrien Brody, Jason Schwartzman, Bill Murray, Natalie Portmanová, Anjelica Hustonová...

 

Chyťte doktora

Česká komedie je inspirována klasickými českými veselohrami jako byly filmy o Básnících, avšak zůstává pevně zakotvena v současné realitě.

Michal Goldberg je nadějným gynekologem, žije se svou ženou a má malé dítě. Jednoho dne se ovšem probudí, vyrazí do práce a jako první narazí na svou milenku, která je těhotná. Zatímco ji chce poslat rovnou na sál, ona zavolá jeho ženě a Michalův závod s časem může začít. Do toho všeho totiž ještě musí stihnout zápas v rugby a televizní pořad o výhodách a nevýhodách monogamních vztahů.

Chyťte doktora, ČR 2007, 95 min., režie: Martin Dolenský, hrají: Michal Malátný, Tatiána Vilhelmová, Iva Janžurová, Vladimír Javorský, Luděk Sobota, Zuzana Stivínová, Kryštof Hádek...

 

Čas, který zbývá

Filmové drama Čas, který zbývá oceňovaného francouzského režiséra Francoise Ozona (8 žen, 5x2, Bazén) se snaží najít odpověď na otázku o smyslu života.

Mladý atraktivní módní fotograf Romain si vychutnává život plnými doušky a jeho kariéra stoupá strmě vzhůru. Jednou náhle při práci v ateliéru ztratí vědomí. Diagnóza zní - rakovina v posledním stádiu. Uvědomujíc si svůj brzký konec, začne Romain přehodnocovat hodnoty svého života.

Le Temps qui reste, Francie 2006, 85 min., režie: Francois Ozon, hrají: Melvil Poupaud, Janne Moreauová, Daniel Duval, Valeria Bruni Tedeschiová...

 

Převtělená

Duchařský thriller si pohrává s oblíbenou premisou převtělování duší.

Benjamin, Hannah a šestnáctiletá dcera Samantha tvoří šťastnou rodinu. Hannah ale cítí, že její dcera prochází krizí a rozhodne se s ní na pár dní odjet. Během cesty dojde k nehodě, při které obě ženy upadly do těžkého kómatu. Hannah nabývá vědomí jen na okamžik, kdy naposledy stiskne ruku své dcery, která právě otevírá oči. Benjamin postupně nabývá dojmu, že duch Hannah vstoupil do Samantina těla.

Si j'étais toi, Francie 2007, režie: Vincent Perez, hrají: David Duchovny, Olivia Thirlbyová, Lili Taylorová, Brandon Blue, Steven Crowder…

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků