Hlavní obsah
Nová alba Foto: Novinky

Nová alba: Nick Cave & Warren Ellis, Alice Cooper či Architects

Bohaté na zajímavé novinky byly poslední dny. S blížícím se jarem se hudební trh začíná probouzet, na svět přišly desky Nicka Cavea a Warrena Ellise, Alice Coopera, Architects, Bonnie Tylerové a dalších. Žánrově je to pestrá směsice.

Nová alba Foto: Novinky
Nová alba: Nick Cave & Warren Ellis, Alice Cooper či Architects

Nick Cave & Warren Ellis: Carnage

Nick Cave a jeho parťák, multiinstrumentalista Warren Ellis vydali první společné album, které není soundtrack. Vyšlo již loni, tentokrát jde na trh znovu v digitální podobě. Kolekce osmi skladeb vznikla v době pandemie a je reakcí na samotu a izolaci.

Nové album

Foto: Goliath

Alice Cooper: Detroit Stories

Americký zpěvák Alice Cooper vydává svou již jednadvacátou studiovou desku. Dostává se na ní až na začátek své kariéry a album je poctou tehdejší hudební scéně města Detroit, v němž se hudebník v roce 1948 narodil.

Nové album

Foto: earMusic

Architects: For Those That Wish to Exist

Britští metalcoreoví Architects vznikli v roce 2004. Novinka je jejich již deváté studiové album. Jeho tématem je neschopnost lidstva změnit své chování a udržet tak planetu obyvatelnou. Pointou pak, že v tomto nelze spoléhat na politiky, ale je třeba změnit vlastní chování.

Nové album

Foto: Epitaph

Bonnie Tyler: The Best Is Yet to Come

Velšská zpěvačka Bonnie Tylerová má u nás dobré renomé již řadu let. Novinka je jejím osmnáctým studiovým albem a pyšní se zvukem evokujícím rockovou hudbu osmdesátých let. Deska měla vyjít loni v březnu, ale kvůli pandemii byla její emise odsunuta.

Nové album

Foto: earMusic

Epica: Omega

Nizozemská symfo-metalová kapela Epica přichází se svým osmým studiovým albem. Vznikalo hned v několika světových studiích, jeho tématem jsou vědecká poznání versus duchovní pohled na život.

Nové album

Foto: Nuclear Blast

Moonspell: Hermitage

Portugalská gothicmetalová kapela Moonspell natočila své třinácté studiové album ve Velké Británii. I s ohledem na temné, revoluční a tradiční stránky její tvorby je to zábavná epická cesta temnými dny lidské existence.

Nové album

Foto: Napalm

Neil Young & Crazy Horse: Way Down in the Rust Bucket

Kanadský hudebník vydal se svou kapelou koncertní album ke stejnojmennému filmovému záznamu. Nahráno bylo 13. listopadu 1990 v The Catalyst v Santa Cruz v Kalifornii.

Nové album

Foto: foto archiv

NOFX: Single Album

Čtrnácté studiové album americké punkrockové kapely NOFX je vlastně návratem. Vyšlo pět let po tom předešlém, čímž formace vytvořila největší proluku mezi emisemi svých desek. V mezičase vydávala singly, které tvoří kostru kolekce. Původně mělo jít o dvojalbum, ale pandemie přiměla kapelu, aby skladby vměstnala na klasické album.

Nové album

Foto: Far Wreck Chords

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků