Hlavní obsah

Nová alba: Justin Bieber, One Direction, Kurt Cobain či Martin Chodúr

Velice bohatý týden dává svou nabídkou na vědomí, že předvánoční rej vrcholí. K dispozici jsou novinky Justina Biebera, One Direction, Eda Sheerana, vykopávky z archivu Kurta Cobaina i české počiny od Olympiku, Slzy nebo Martina Chodúra.

Nová alba: Justin Bieber, One Direction, Kurt Cobain či Martin Chodúr

Justin Bieber: Purpose

Nová alba

Foto: Universal Music

Nové album kanadského popového idola se nese v duchu současného popu s přeběhy k hip-hopu a vlivy taneční hudby. Žádné mimořádně silné melodie na něm nejsou, a tak Bieber bude muset přesvědčit hlavně jako koncertní zpěvák a showman.

 

One Direction: Made in The A. M.

Nová alba

Foto: Sony Music

Britsko-irský boyband přišel letos o jednoho člena a nyní vydává své páté album, na kterém jsou stabilně svěží a melodické skladby. Podle zahraničních médií je to zřejmě poslední kolekce kapely. Oficiálně je to poslední album před plánovanou několikaměsíční pauzou.

 

Ed Sheeran: X, Wembley Edition

Nová alba

Foto: Warner Music

Úspěšný britský zpěvák Ed Sheeran vydal v reedici album X. Jeho nová verze je bohatší o pět písniček a obsahuje také DVD se záznamem koncertu Jumpers For Goalposts Live At Wembley Stadium.

 

Kurt Cobain: Montage of Heck, The Home Recording

Nová alba

Foto: Universal Music

Brett Morgen, režisér dokumentární filmu nazvaného Kurt Cobain: Montage of Heck, řekl, že vydá album se sólovými a dosud nezveřejněnými nahrávkami bývalého zpěváka a kytaristy Nirvany Kurta Cobaina. Důvodem je fakt, že během realizace dokumentu nasbíral na 200 hodin nahrávek zpěváka a kytaristy. A album je skutečně na světě.

 

Slza: Katarze

Nová alba

Foto: Universal Music

Debutové album mladé české skupiny Slza nabízí písničky, které se dívají na pop jako na progresivní hudbu. Příjemné melodie mají moderní zvuk, zajímavé aranže, jsou vkusně interpretované a k tomu všemu se ještě mohou chlubit výrazným hitovým potenciálem.

 

Olympic: Souhvězdí romantiků

Nová alba

Foto: Supraphon

Legendární česká rocková skupina vydává poslední díl trilogie Souhvězdí, konkrétně album Souhvězdí romantiků. Písně na něm se nesou v tradičním soundu Olympiku posledních let, mezi hosty jsou houslista Pavel Šporcl, jazzový trumpetista Laco Déczi, violoncellista Jiří Bárta a hráč na foukací harmoniku Vladimír Papež.

 

Kamélie: Trend

Nová alba

Foto: Supraphon

Duo Kamélie, tedy Hana Buštíková a Dana Vlková, slaví pětatřicet let. Vydává nové album, na kterém jsou písně, jež pro ně napsali Petr a Pavel ORM, a k nim přibylo několik coververzí. Je to nová deska Kamélií po deseti letech, navazuje ale na jejich tvorbu z let minulých.

 

Martin Chodúr: 3

Nová alba

Foto: archív Martina Chodúra

Třetí album v diskografii zpěváka Martina Chodúra nabízí skladby, které se nevymykají střednímu proudu, přesto nabízejí různé stylové evokace i vlivy. Texty jsou v češtině, jejich autorem je sám Chodúr, stejně jako v případě hudby.

 

Dunajská vlna: Jednou

Nová alba

Foto: Polí5

Dunajská vlna je pokračovatelem kapely Dunaj. V její sestavě jsou Vladimír Václavek a Josef Ostřanský, přidala se k nim ještě bubenice Michaela Antalová. Ve tvorbě se kapela přibližuje své minulosti.

 

Stinka: Bído, čau...

Nová alba

Foto: Polí5

Hana Lundiaková aka Stinka, vydala svou druhou desku. Zpěvačka a akordeonistka se pohybuje v oblasti alternativní hudby. Na jejím albu je deset skladeb.

 

Jana Kirschner: 16 naj pesničiek

Nová alba

Foto: Universal Music

Slovenská zpěvačka yydává výběrové CD s názvem 16 naj pesničiek, na kterém jsou její největší hity. Výběrové album obsahuje kromě klasických písní i několik duetů a skladbu Voda divoká, která dosud na žádném nosiči nevyšla.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků