Hlavní obsah

Nová alba: Iggy Pop, Gwen Stefani či Primal Scream

Nový týden přináší očekávané album Iggyho Popa, která k nám písně z něho přijede představit v červnu na pražský festival Metronome. Po deseti letech také vychází třetí sólové album americké zpěvačky Gwen Stefani.

Nová alba: Iggy Pop, Gwen Stefani či Primal Scream

Iggy Pop: Post Pop Depression

Nová alba

Foto: Universal Music

Post Pop Depression je nové album Iggyho Popa. Spolupracovali s ním na něm zpěvák a kytarista amerických Queens of the Stone Age Josh Homme, bubeník britských Arctic Monkeys Matt Helders a kytarista Dean Fertita, jenž hraje v The Dead Weather. Hudební složka alba, veskrze garážová a syrová, navíc předčila Popův trochu unavený zpěv.

 

Gwen Stefani: This Is What The Truth Feels Like

Nová alba

Foto: Universal Music

Třetí studiové album americké zpěvačky začalo vznikat zhruba před rokem a Gwen Stefani o pomoc požádala řadu producentů. U zrodu zmiňované novinky tak stál například věhlasný Greg Kurstin (Kelly Clarkson, Kylie Minogue, Sia, Adele), švédské duo Mattman & Robin (Take That, Taylor Swift, Selena Gomez) nebo Američan J.R. Rotem.

 

Primal Scream: Chaosmosis

Nová alba

Foto: Mystic Production

Jedenácté studiové album skotské skupiny Primal Scream přináší kvalitní rockovou hudbu i pokusy posunout ji mimo obvykle vytýčené hranice.

 

Aurora: All My Demons Greeting Me as a Friend

Nová alba

Foto: Universal Music

Na debutovém albu norské zpěvačky Aurory jsou skladby, které se nesou v duchu pocitového art popu s prvky indie. Je v nich především atmosféra, zajímavý je také zpěvaččin hlas.

 

Esperanza Spalding: Emily’s D + Evolution

Nová alba

Foto: Universal Music

Paté album americké zpěvačky přináší směs několika vlivů, jak je to u ní obvyklé. Základním postojem je jazz, k němu se ale na albu přidávají funky i artrockové prvky. Vznikla tak zajímavá a pestrá kolekce.

 

Harlej: Harlej 20 let aneb Tady máš, Bože, co jsi chtěl...

Nová alba

Foto: archív kapely

Česká skupina Harlej vydává DVD Harlej 20 let aneb Tady máš, Bože, co jsi chtěl, na kterém je záznam z koncertu v pražské Lucerně. Jde o bezmála tříhodinové video.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků