Hlavní obsah
Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Nová alba: Dream Theater, Premier, Badflower a drsný metal

Další týden přináší na hudební trh především novinku amerických Dream Theater. Je to lahůdka pro ty, kteří rockovou hudbu vnímají jako umělecké dílo. S aktuálními alby přicházejí i dvě metalové legendy, kapela Premier a americká parta Badflower.

Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz
Nová alba: Dream Theater, Premier, Badflower a drsný metal

Dream Theater: Distance Over Time

Nová alba

Foto: Inside Out

Americká kapela Dream Theater je klasickým představitelem současného progresivního metalu. Album Distance Over Time je čtrnácté v její diskografii a ona na něm opět nabízí klenuté, aranžérsky vycizelované a mnohdy až překvapivé skladby, jejichž délka je obvykle vyšší než pět minut.

Premier: Hlasolamy

Nová alba

Foto: archiv kapely

Zlínská formace Premier vydala své desáté album. Jmenuje se Hlasolamy a formace se na něm hlásí k syrové přímočarosti a upřímnosti v textech. Na kolekci je deset nových skladeb, které formace předává s nadšením a zadostiučiněním.

Badflower: Ok, I’m Sick

Nová alba

Foto: Big Machine

Skupina Badflower z Los Angeles je na scéně od roku 2013 a nyní přichází s debutovým albem. Ve své tvorbě na něm vychází z bluesrockových základů a postupuje až do oblasti alternativního rocku.

Candlemass: The Door to Doom

Nová alba

Foto: Napalm

Candlemass je letitá švédská formace, jež se hlásí se svým již dvanáctým studiovým albem. Stylově se nijak zvlášť neposunuje, pořád je věrná svému doom metalu. Na novince je ale patrná vyšší forma epičnosti.

Overkill: The Wings of War

Nová alba

Foto: Nuclear Blast

Thrash metal je stylové zařazení, které k americké formaci Overkill patří neodmyslitelně. Na své nové desce, devatenácté studiové ve své diskografii, prokazuje, jak dobře svůj styl ovládá a že ctí jeho klasickou podobu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků