Hlavní obsah
Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz

Nová alba: Avicii, Santana, Prince či Jonas Brothers

Červnová albová várka přináší především zajímavá posmrtná alba. Vychází kolekce písní Aviciiho, demonahrávek Prince a desky, na které se podílel zpěvák Vláďa Šafránek. Novinky poslali na trh i kapela Santana nebo američtí Jonas Brothers.

Nová CD Foto: koláž Novinky.cz s použitím Profimedia.cz
Nová alba: Avicii, Santana, Prince či Jonas Brothers

Avicii: Tim

Obal alba

Foto: Universal Music

Nahrávka nabízí skladby, na kterých Avicii pracoval během posledního roku před svou loňskou dobrovolnou smrtí. Jeho spolupracovníci album dokončili, přičemž se pokoušeli svou práci co nejvíce sladit s jeho vizí. Na finalizaci alba se kromě jiných podíleli Chris Martin z kapely Coldplay, Carl Falk, Albin Nedler či Kristoffer Fogelmark. Zisky z prodeje nahrávky poputují do nadace Tim Bergling Foundation, kterou založila Aviciiho rodina s cílem zvýšit povědomí o mentálním zdraví a prevenci sebevražd. 

Santana: Africa Speaks

Obal alba

Foto: Concord

Pětadvacáté studiové album kapely Santana, v jejímž čele stojí skvělý kytarista Carlos Santana, produkoval slovutný Rick Rubin. Kolekce vznikla během desetidenní session ve studiu v Malibu, kdy se narodilo devětačtyřicet skladeb. Nahrála ho osmičlenná kapela v čele se samotným Santanou.

Aurora: A Different Kind of Human (Step 2)

Obal alba

Foto: Decca

Loni v září vyšla první část alba norské zpěvačky, nyní je na světě část druhá. Aurora na ní prohlubuje svůj alternativní syntetický pop, který je zajímavý svou náladou a také nezaměnitelným projevem umělkyně.

Jonas Brothers: Happiness Begins

Obal alba

Foto: Republic

Americká trojice Jonas Brothers si dopřála od roku 2013 pauzu. Nyní se vrací a činí tak i prostřednictvím nového alba. Zůstala v něm co do tvorby na popovém poli, nicméně po produkční stránce jsou její nové skladby dospělejší, než tomu bylo na předešlých počinech. 

Prince: Originals

Obal alba

Foto: Warner Music

Nahrávka obsahuje demonahrávky skladeb, které zesnulý hudebník a zpěvák Prince pořídil pro jiné umělce. Někteří je použili, jiní nikoli. Jde především o raritní kolekci pro fanoušky a sběratele. 

Brain: Vláďa Šafránek a Tonda Rauer

Obal alba

Foto: Warner Music

Zpěvák Vláďa Šafránek stihnul před svým loňským skonem natočit několik písní. Jeho kamarád Tonda Rauer s kolegy album na jeho počest dokončil. Poslední nahrávky z pera a s hlasem rockového zpěváka a muzikanta vycházejí pod titulem Brain. 

Ateliér: Kalevala

Obal alba

Foto: Indies Happy Trails

Kalevala je druhé album brněnské skupiny Ateliér. Po debutovém albu PůlCédé se kapela rozhodla vydat hlouběji do příběhů jednotlivých písní a vtáhnout posluchače do bájné, tajemné a kouzelné vesničky, kterou nazývá Kalevala. 

Různí: Kosecké písně

Obal alba

Foto: Indies Scope

Album nabízí originální folklórní zpěvy a písně slyšené na moravských lukách. Po ukončení několikaleté práce na Antologii moravské lidové hudby, která byla symbolicky zakončena osmou nahrávkou s funerální tematikou Smrti, milá smrti, se vydavatelství Indies Scope rozhodlo pokračovat novou sérií folklórních nahrávek pod názvem Malovaná truhla. 

Marian Friedl a Sólisté z Beskyd: Beskydská odysea

Obal alba

Foto: Indies Scope

Beskydská odysea je hudební zprávou Mariana Friedla (autor projektu Beránci a vlci a současný spoluhráč Jitky Šuranské) o putování za tradičními hudebními nástroji Beskyd a Javorníku, malého kousku severozápadních Karpat na pomezí Česka, Polska a Slovenska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků