Hlavní obsah
 

Něžná, krásná a vtipná ženská, vzpomíná na Květu Fialovou Václav Postránecký

Umělci na zesnulou herečku Květu Fialovou vzpomínají jako na něžnou, vtipnou a tak trochu éterickou osobu. Zmiňují také, že byla buddhistka a měla velkou duchovní sílu. Květa Fialová zemřela v úterý ráno ve věku 88 let.

 
Něžná, krásná a vtipná ženská, vzpomíná na Květu Fialovou Václav Postránecký

„Hezkých vzpomínek je strašná spousta. Je to ale těžké v tuto chvíli. Snad to, že byla příkladem všem, koho osud navštívil těžkými ranami. Na to reagovala tím, že to světu oplácela pozitivně. Ona prostě byla něžná, krásná a vtipná ženská, místo aby byla zlomená nebo zničená. Měla dar hluboké pozitivní lidskosti,“ řekl Novinkám Václav Postránecký.

„Mám na ní hezkou vzpomínku. My jsme byly obě ve znamení Panny a před x lety jsme spolu hrály na Novotného lávce Commediu Finitu. Květa byla jako vždy rozkošná. Je mi to hrozně líto,” řekla Novinkám herečka Valerie Zawadská.

Květa Fialová tvrdí, že energii čerpá ze všeho kolem sebe.

Foto: PRÁVO - Petr Horník

Hromada: Květa nadchla dalajlamu

„Nejhezčí vzpomínka na Květu je, že ať se dělo, co se dělo v jejím životě, ona to s neuvěřitelným humorem odsouvala do pozitivna. Já jsem měl příležitost setkat se s dalajlamou, bylo to před deseti lety v Poslanecké sněmovně s panem Bursíkem a s ním jsme seděli v salónku, najedonu klep klep na dveře a tam stála Květa Fialová. My jsme se divili, jak našla tu malou komůrku, kde jsme seděli. Řekla „promiňte”, ale pak uviděla dalajlamu a řekla: „Vždyť já jsem tady dobře,” zavzpomínal herec Jiří Hromada.

„Šla dál a pak ho ohromila a potěšila. Hned věděla, jak s ním mluvit. Řekla mu česky modlitbu. On byl nadšený a pak si nad něj stoupla a začala ho škrábat na hlavě. My jsme si řikali, že to už přehání, ale ne, to byl výraz nejvyšší úcty. My jsme to nevěděli a ona věděla,” dodal Hromada.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků