Hlavní obsah

Nesvadbová se dala na pohádky

Novinářka a spisovatelka Barbara Nesvadbová, jejíž texty (Bestiář, Řízkaři) byly dosud zaměřeny převážně na sex a vše, co s ním souvisí, napíše knihu pohádek. Kritiky neuznávaná a bulvárem velmi oblíbená autorka se tak možná konečně zbaví image "dračice".

Nesvadbová se dala na pohádky

K psaní dětské literatury ji přivedla její dcerka Bibiana a podle jejích vlastních slov také její čtyři rozverné kočky. "Zatím píšu doma pohádky. Nic dalšího," řekla Nesvadbová, "mám jiné zájmy, můj čas zabírá Bibina, ale k psaní literatury se k velké radosti literárních kritiků vrátím, až Bibi odroste a bude mít jiné zájmy.

Pohádky, které se budou jmenovat Bibi a čtyři kočky, chce vydat, jakmile je dopíše a najde výtvarníka, který je doprovodí ilustracemi. Ke kočkám přišla Nesvadbová náhodou, když k nim jedna zatoulaná zavítala na návštěvu. "Jsou to živočichové, které jsem neměla ráda a vždycky jsem dávala přednost psům. Postupem času jsem si je ale oblíbila. Další dvě se k nám dostaly, když se mi jich zželelo, protože se o ně staral bezdomovec. Různě se nám ztrácejí po bytě, lezou po hlavách a vůbec nám zajímavě zpestřují život," popsala rozvernost koček, kterým dala jména paní Robinsová, Bibin nebo Božena.

"Ta k nám přišla jako poslední a původně se jmenovala Robin, než jsme zjistili, že je to holka. Dostala takové staročeské jméno, protože vypadá tak lacině, je to prostě naše Božka." Barbara Nesvadbová se brzy dočká také filmové verze svého titulu Bestiář. Je spoluautorkou scénáře. Režisérka a kamarádka Barbary Nesvadbové Irena Pavlásková by jej měla začít točit letos v červenci. Premiéra by pak měla být v dubnu příštího roku.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků