Hlavní obsah
Phoebe Waller-Bridgeová (v popředí) při vyhlašování ceny za nejlepší komedii. Foto: Chris Pizzello, ČTK/AP

Nejvíce hlavních cen Emmy má britský komediální seriál Potvora

Fantasy seriál Hra o trůny z produkce televize HBO počtvrté získal americkou televizní cenu Emmy v kategorii nejlepší dramatický seriál. Jeho protagonisté si na udílení těchto cen vysloužili potleskl ve stoje a dvě ocenění, nejvíce cen (čtyři) si ale z ceremoniálu v Los Angeles odnesli tvůrci britské komediální série Potvora.

Phoebe Waller-Bridgeová (v popředí) při vyhlašování ceny za nejlepší komedii. Foto: Chris Pizzello, ČTK/AP
Nejvíce hlavních cen Emmy má britský komediální seriál Potvora

Tři z hlavních cen Emmy, včetně ocenění za nejlepší minisérii, získal koprodukční seriál společností HBO a Sky nazvaný Černobyl o havárii stejnojmenné jaderné elektrárny na Ukrajině v roce 1986.

Komediální seriál Potvora získal cenu za nejlepší komediální herečku, nejlepší komedii, nejlepší komediální scénář. Odnesla si je autorka seriálu a současně představitelka hlavní role Phoebe Waller-Bridgeová. Seriál dostal také cenu za nejlepší režii.

Phoebe Waller-Bridgeová si odnesla tři ceny jako autorka a hlavní představitelka seriálu Potvora.

Foto: Jordan Strauss, ČTK/AP

Specifikem nedělního slavnostního večera bylo, že se obešel bez hlavního moderátora. Vítěze dvou desítek hlavních kategorií představovaly v noci v Los Angeles slavné osobnosti filmu i televize. Hned na úvod zaskočila mnohé přítomné vizualizace hrdiny animovaného seriálu Simpsonovi Homera Simpsona.

Prvními oceněnými se stali Alex Borsteinová a Tony Shalhoub, kteří dostali Emmy za nejlepší vedlejší roli v komediálním seriálu za sitcom The Marvelous Mrs. Maisel.

Tvůrci seriálu Hra o trůny převzali cenu za nejlepší dramatický seriál.

Foto: Mike Blake, Reuters

Nejlepším hercem ve vedlejší roli v kategorii dramatického seriálu se stal Peter Dinklage za Hru o trůny, která se v letošním ročníku stala celkovým vítězem se 12 Emmy po započtení cen za technické a kreativní kategorie udělované už před týdnem. Druhý v tomto celkovém hodnocení skončil s deseti cenami seriál Černobyl.

Peter Dinklage převzal cenu ze nejlepšího herce ve vedlejší roli v seriálu Hra o trůny.

Foto: Jordan Strauss, ČTK/AP

Do historie amerických televizních cen, které se poprvé udělovaly v roce 1949, se  podle agentury AP zapsal herec a zpěvák Billy Porter, který získal jako první muž otevřeně se hlásící ke své homosexuální orientaci cenu Emmy za nejlepšího herce v dramatickém seriálu. Zlatou sošku ženy s křídly držící atom dostal Porter za seriál Pose o homosexuální a transgenderové komunitě v Americe 80. let minulého století.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků