Hlavní obsah
Italský režisér Federico Fellini žil v letech 1920 až 1993. Foto: ČTK

Natočí znovu Felliniho Sladký život

Vrcholné dílo italského režiséra Federica Felliniho Sladký život bude nově zfilmováno. Dohodla se na tom kalifornská produkční společnost AMBI s Felliniho dědici.

Italský režisér Federico Fellini žil v letech 1920 až 1993. Foto: ČTK
Natočí znovu Felliniho Sladký život

„Už vícekrát nám nabízeli remake filmu, snímek, který se odehrává dříve nebo později než Sladký život, ale vždy jsme to odmítali,“ řekla režisérova neteř Francesca Felliniová. Důvěru dala rodina až italskému producentovi Danielovi Di Lorenzovi, který se spolu se společností AMBI bude podílet i na financování nového zpracování Sladkého života.

„Všechny prvky, které ze Sladkého života udělaly filmovou klasiku, budou v novém zpracování zachovány,“ ujistil jednatel AMBI Andrea Iervolino. „Plánujeme příběh ze současnosti, který se kvalitou vyrovná originálu,“ dodal.

Film, který měl premiéru v roce 1960, způsobil ve své době skandál. Fellini v něm ukázal život římské smetánky v nepříliš lichotivém světle.

Postavila se proti němu katolická církev a konzervativní poslanci požadovali, aby se nesměl uvádět. V současnosti je ale považován za vrchol Felliniho tvorby a například scéna s Anitou Ekbergovou koupající se ve fontáně di Trevi se zapsala do dějin filmu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků