Hlavní obsah
Starosta města Náchoda Jan Birke Foto: Nina Adlof

Na koncertu Rolling Stones bude 320 pivních píp

Návštěvníci nedělního koncertu Rolling Stones na pražské Letné určitě nebudou trpět žízní. Připraveno je celkem 900 hektolitrů dvanáctistupňového piva v osmi autocisternách a v 600 padesátilitrových sudech. Pivo poteče z 320 výčepních kohoutů. Tolik piva ani píp ještě nebylo na žádné české hudební akci.

Starosta města Náchoda Jan Birke Foto: Nina Adlof
Na koncertu Rolling Stones bude 320 pivních píp

Její organizátoři očekávají, že na Letenskou pláň přijde 90 až 100 tisíc lidí. "Piva bude určitě dost, v případě potřeby máme ještě za rohem drobnou rezervu," řekl ČTK manažer technického servisu Plzeňského Prazdroje Josef Krýsl, podle něhož bude už od soboty ráno 35 techniků spojovat 1800 metrů trubek pro rozvod piva.

Cena piva by se měla pohybovat ve vnější zóně kolem 35 korun za půllitr a v "kotli" bude o pětikorunu dražší. Podle Krýsla je to velmi slušné, neboť na podobných koncertech v USA stojí pivo kolem pěti dolarů.

Plzeňský pivovar nenabízí na takových velkých koncertech desítku Gambrinus, ale jen nejznámější českou prémiovou značku, což je dáno jeho marketinkovou strategií.

Osm stanů a desítky stánků

Ve vnitřním okruhu bude osm velkých stanů a po celé pláni dalších 40 stánků s dvoukohoutovými výčepními stojany.

Na loňském Ozzy Festu na strahovském stadionu, kam přišlo 35 tisíc lidí, bylo 160 píp a na dosud největším koncertu Michaela Jacksona v září 1996, kde Plzeňané poprvé zajišťovali dodávku piva, pilo 120 tisíc lidí ze stovky výčepních kohoutů.

"Prodej piva na této akci je věcí osobní i profesní cti. Jsme hrdí, že zajistíme prodej piva v takovém rozsahu a v tak krátké době," dodal Krýsl, který na Stounech "vyrostl".

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků