Hlavní obsah
Autorem muzikálu je Frank Wildhorn. Foto: ČTK

Muzikáloví Bonnie & Clyde v Praze i Plzni

Hned na dvou scénách se objeví během příštího půlroku americký muzikál Franka Wildhorna Bonnie & Clyde. Soubor plzeňského Divadla J. K. Tyla chystá premiéru muzikálové gangsterky na 7. května v režii Romana Meluzína, pražské Hudební divadlo Karlín uvede muzikál v režii Antonína Procházky 13. a 14. října.

Autorem muzikálu je Frank Wildhorn. Foto: ČTK
Muzikáloví Bonnie & Clyde v Praze i Plzni

„Je to téměř na den deset let od otevření divadla po povodních a rekonstrukci. Takže Bonnie & Clyde otevře sezónu nazvanou HDK 10 let nad vodou,“ řekl na tiskové konferenci ředitel divadla Egon Kulhánek.

V hlavních rolích slavné zločinecké a milenecké dvojice se v Plzni představí Petra Vraspírová s Karolinou Gudasovou a Roman Tomeš s Pavlem Režným, v Karlíně pak Dasha v alternaci s Markétou Procházkovou a Václav Noid Bárta v alternaci s Martinem Písaříkem. Podle inscenátorů dostane představení v Karlíně po dohodě s Wildhornem nový rozměr a z komorního muzikálu bude show s velkými sbory a tanečníky.

Muzikál Bonnie & Clyde s texty Dona Blacka a libretem Ivana Menchella měl premiéru v roce 2009 v San Diegu, na Broadwayi byl uveden v roce 2011.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků