Hlavní obsah
Muse Foto: Petr Hloušek, Právo

Muse vyvolali v Praze totální nadšení

Britská skupina Muse navštívila ve čtvrtek poprvé pražskou O2 arénu. Splnila očekávání a své fanoušky nadchla podařeným koncertem, spojeným i s promyšlenou vizuální show.

Muse Foto: Petr Hloušek, Právo
Muse vyvolali v Praze totální nadšení

Muse hráli v Praze s obrovským nadšením a energií, což se přeneslo do publika. Frontman Matthew Bellamy, který se naučil obligátní hlášku všech anglo-amerických interpretů "Topry večer Praha", si lidi hned získal a ti od počátku natěšeně tančili a mávali rukama jako zběsilí. Hity jako Supremacy a Supermassive Black Hole si samozřejmě vysloužily příslušný jekot náctiletých děvčat.

Bellamy zpíval s velkým nasazením a přecházel až do ječení (podobného tomu dívčímu). Neuškodilo by mu trochu omezit falzet, stejně jako hysterickou přehnanost mnohých skladeb, ale toho zřejmě ani není schopen, neboť to vychází z jeho přirozenosti. Na koncertech může být pompa působivá, nicméně vše, co je přehnané, se snadno může zvrhnout v sebeparodii.

Muse v Praze

Foto: Stanislav Peška, ČTK

Směs glam rocku, metalu a elektroniky je svým způsobem šílená, ale co se Muse nedá upřít, jsou famózní těžkotonážní riffy (bohužel některé vykradené) a schopnost produkovat táhlé melodie, které strhnou celé stadióny.

Originální pódium Muse

Foto: Stanislav Peška, ČTK

Zážitek ještě umocňovala perfektní a invenční vizuální stránka - jejich pódium bylo jednoduše ohromující. Vznášející se obrácená pyramida se světly a obrazovkami se mohla pohybovat a hra světel vykazovala mnohem větší promyšlenost než na ostatních megakoncetrech, kterých jsme v Praze viděli už desítky.

Atmosféru koncertu určitě z poloviny tvoří publikum a je nutno přiznat, že tak nadržení  fanoušci už do O2 arény dlouho nezavítali. Možná to bylo tím, že v Praze byli Muse poprvé. Rozhodně tu zanechali dobrý dojem.

Celkové hodnocení: 80%

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků