Hlavní obsah
Meow!, zleva Lukáš Vincour (bicí), Ondřej Pavlů (zpěv), Tomáš Kašpar (baskytara) a Tomáš „Cibi“ Cibor (kytara). Foto: archiv kapely

Meow! je kapela muzikantů, kteří našli naplnění

Na české hudební scéně je další nová kapela. Pochází z Prahy, jmenuje se Meow! a je složená ze členů skupin Pipes and Pints, P:N:S nebo Define Me. Aktuálně vydává stejnojmennou debutovou desku, která potěší především fanoušky rané tvorby kapel Billy Talent, AFI či My Chemical Romance.

Meow!, zleva Lukáš Vincour (bicí), Ondřej Pavlů (zpěv), Tomáš Kašpar (baskytara) a Tomáš „Cibi“ Cibor (kytara). Foto: archiv kapely
Meow! je kapela muzikantů, kteří našli naplnění

Album pokřtí už 22. května v pražském Café V lese, kde zazní celá deska včetně singlu Taking Over, ke kterému Meow! zveřejňují videoklip.

Devět různorodých skladeb na desce spojuje charakteristický hlas zpěváka Ondřeje Pavlů (dřív P:N:S, Tales of Error), divokost bubeníka Lukáše Vincoura (Pipes and Pints, ex-Hanba) a osobitý rukopis kytaristy Tomáše „Cibiho“ Cibora.

„S Ondrou nás už nenaplňovalo působení v předchozí kapele, a tak jsme se rozhodli udělat vlastní. Já se ozval Cibimu, Ondra Vincovi, a za chvíli jsme byli ve zkušebně a začali dělat muziku, která nás baví, a které všichni věříme,“ popisuje vznik formace baskytarista Tomáš Kašpar.

Klip kapely Meow!

Video: archiv kapely

Debutové album se Meow! rozhodli nahrávat do kláštera v Broumově s producentem, a také zpěvákem a kytaristou kapely Imodium Tomášem „Thomem“ Frödem.

„Jsem rád, že jsem toho mohl být součástí a těším se na další vývoj téhle party. Zatím jsem potkal málo kapel s takovou energií a jasným názorem, jaký mají právě Meow!,“ komentuje spolupráci Fröde.

Videoklip k singlu Taking Over byl natočen v Jizerských horách na chatě, kterou kapela na týden proměnila ve zkušebnu, aby připravila materiál do studia. „To soustředění v nás zanechalo tolik pozitivních emocí, že dáme Jizerským horám v druhém klipu ještě více prostoru,“ zpěvák Pavlů.

Do křtu Meow! vypustí do světa další dva videoklipy, a to ke skladbám #lovesong666 a Light up the Torches.

Album, které mnohé jistě zaujme i výrazným ručně malovaným obalem z ruky norského umělce Floyda Erina Vawtera, vychází na vinylu a v elektronické podobě.

Může se vám hodit na Firmy.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků