Hlavní obsah
Lucie Bílá Foto: Petr Horník, Právo

Lucie Bílá bude zpívat písničku od AC/DC

Také písně z chystaného alba Bang Bang představí na nadcházejícím turné zpěvačka Lucie Bílá, která na samostatnou sérii vystoupení vyráží po dvou letech. Je mezi nimi i coververze jedné písně od AC/DC. Koncertní šňůru s názvem Bang Bang tour 09 zahájí v pondělí 7. září v Olomouci. Čeká ji sedm vystoupení a jeden neveřejný koncert v barrandovských ateliérech v Praze.

Lucie Bílá Foto: Petr Horník, Právo
Lucie Bílá bude zpívat písničku od AC/DC

"Zazpívám několik věcí z připravované desky i starší písně, které jsem už dlouho nedělala, jako například Ave Maria. Jestli turné bude vypadat jako mé poslední koncerty, na které přišly tisíce lidí, tak to bude báječné," řekla Bílá.

Populární třiačtyřicetiletou zpěvačku, která nedávno zkrátila svůj účes, doprovodí na turné pětičlenná skupina Petra Maláska.

Turné podpoří Nadaci policistů a hasičů. Neveřejný pražský koncert se bude konat pouze pro pozůstalé po příslušnících policie a hasičů, kteří zemřeli při výkonu služby. Bílá vystoupí bez předkapely. "Chci si to "vyžrat" sama. Zpívání mě baví, takže nemám dost ani při dvouhodinovém koncertu," uvedla s úsměvem.

Pro hasiče a policisty

Na pražský neveřejný koncert natáčený pro TV Barrandov, která ho ze záznamu uvede 7. listopadu, dostalo pozvání zhruba 200 pozůstalých po policistech a hasičích. Nadaci Bílá podpoří i na ostatních zastávkách své koncertní šňůry, která skončí 6. října v sále Velkého kina ve Zlíně.

Během programu budou na plátně promítnuty dva příběhy konkrétních hrdinů, dojde i na předání finančních darů nadaci, která se v současné době stará například o 62 dětí ze 43 neúplných rodin. "Spousta lidí umí policisty a hasiče jenom hanit, ale přitom je tak strašně potřebujeme," podotkla Bílá.

Chystané album Bílé, které se objeví na začátku listopadu, bude podle ní navazovat na starší projekt Hvězdy jako hvězdy. Také novinka Bang Bang nabídne převzaté hity ze 60. a 70. let s texty Gabriely Osvaldové. Album produkuje další dlouholetý spolupracovník Bílé Ondřej Soukup.

"Skladby jsem vybírala spolu se svými kolegy, je mezi nimi třeba píseň od AC/DC," prozradila Bílá. Na chystaném turné představí čtyři až pět nových písní.

Bílá, která jedenáctkrát zvítězila v anketě Český slavík, má za sebou 24 let sólové kariéry. Poslední řadovou desku Woman, na které se podílela osvědčená dvojice Osvaldová a Soukup, vydala v roce 2007. Alba Woman se prodalo přes 25 000 nosičů. V současné době Bílá s úspěchem vystupuje v Hudebním divadle Karlín v hlavní roli muzikálu Carmen.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků