Hlavní obsah

Lubomír Lipský: Podporuji skupinu Negative Face, protože v ní hrají tři mí vnuci

Herec Lubomír Lipský si přišel na pódium pražského KC Novodvorská pro vítěznou sošku anděla v žánrové kategorii Hard & Heavy. Je totiž součástí čtyřiadvacetičlenného týmu, který se podílel na vzniku vítězného alba pražské skupiny Negative Face nazvaného Garden Of Wishes.

Lubomír Lipský: Podporuji skupinu Negative Face, protože v ní hrají tři mí vnuci

Při převzetí ceny řekl, že má na desce sice jen několik slov, ale v kapele jsou tři jeho vnuci, které podporuje. Vyhlášení žánrových cen Akademie populární hudby Anděl za rok 2009 proběhlo za asistence kamer České televize, které z něho pořizovaly záznam. Rozdány byly sošky v osmi kategoriích. O vítězi v nich hlasují novináři, dramaturgové a producenti, kteří dané hudební žánry celoročně sledují.

Brněnská kapela Květy vyhrála kategorii Alternativní hudba, pražští Green Smatroll zase Ska & reggae, Jaromír Honzák Quintet trumfoval v oblasti jazz & blues, dívčí kvarteto Braagas ve world music, pražská Mythematica ovládla kategorii Elektronická hudba a Žamboši zvítězili ve folku & country.

Hudebním hostem večera byla mladá novojičínská kapela Johny Said The Number. Vítězové hlavních kategorií cen Akademie populární hudby budou vyhlášeni v sobotu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků