Hlavní obsah

La Traviata u pultu s vepřovým. Divadlo zahájilo sezónu v opavském hypermarketu

Nevšední zážitek si ve čtvrtek odpoledne odnášeli nakupující z obchodního centra Silesia v Opavě. V jednu chvíli se v prostorách prodejny Tesco mezi oddělením zeleniny a pultem s vepřovým masem ozvaly tóny ze známé Verdiho opery La Traviata a po chvíli se postupně do zpěvu dal personál prodejny i zákazníci, kteří před sebou tlačili nákupní košíky.

La Traviata u pultu s vepřovým. Divadlo zahájilo sezónu v opavském hypermarketu

Šlo o nevšední happening, kterým pěvci ze Slezského divadla připomenuli, že právě začíná nová sezóna.

„Chtěli jsme poněkud netradičním způsobem dát najevo, že právě začíná nová divadelní sezóna. V místech, kam chodí lidé nakupovat jídlo, propagujeme divadlo, které nabízí neméně důležitou potravu ducha,“ řekla šéfka opavského operního souboru Jana Andělová-Pletichová.

Operní pěvci v přestrojení za zákazníky a personál obchodního řetězce si v hypermarketu zazpívali Přípitek z Verdiho opery La Traviata.

Foto: Aleš Honus, Právo

„Nejsme v tom samozřejmě zcela originální, podobné akce jsou v současné době v kurzu. Dříve jsme zahájení sezóny dělali na náměstí a letos jsme se pro změnu rozhodli pro něco opravdu neobvyklého,“ uvedla šéfka operního souboru Jana Andělová-Pletichová.

Slezské divadlo v Opavě zahájí oficiálně svou novou sezónu  příští neděli. První letošní premiérou bude činoherní inscenace Donaha!, pod kterou je podepsán režisér a šéf opavské činohry Roman Groszmann.

Anketa
Jak často chodíte do divadla?
Aspoň jednou za měsíc
4.7 %
Aspoň jednou za půl roku
10.8 %
Aspoň jednou za rok
20.4 %
Kam?
64.1 %
Celkem hlasovalo 7538 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků