Hlavní obsah

Král se baví v Divadle na Vinohradech

Divadlo na Vinohradech uvádí v pátek večer premiéru inscenace romantické hry o lásce, pomstě, kráse a ošlivosti Král se baví. Autorem hry je světoznámý spisovatel a dramatik Victor Hugo, jeho text přebásnil dramaturg Tomáš Vondrovic. Režii má Michael Tarant.

Král se baví v Divadle na Vinohradech

Hugova hra byla po premiéře v roce 1832 cenzurou zakázaná pro rušení dobrých mravů, historie ji však zařadila mezi úspěšné tituly francouzské a světové dramatiky. Králem, který se baví, je míněn francouzský král František I., první muž přepychového a proslulého dvora. Jeho protihráčem je dvorní šašek, hrbatý Triboulet, který sice žije z přízně královského dvora, ale nenávidí ho a ukrývá před ním svou krásnou šestnáctiletou dceru. Příběh proslavilo operní zpracování Giuseppa Verdiho pod titulem Rigoletto.

Ve vinohradské inscenaci hraje krále Jan Šťastný, šaška Tribouleta hostující Václav Postránecký, roli jeho mladičké dcery vytvoří hostující Jana Bernášková. V dalších rolích se představí Petr Kostka, Jana Hlaváčová, Svatopluk Skopal, Jiří Dvořák, Martin Zahálka, Jiří Čapka, Martin Stropnický, Martin Davídek, Jiří Žák a další.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků