Hlavní obsah
Pražský výběr Foto: Jan Malíř

Koncert 100 let republiky slibuje Pražský výběr, Kollera, Mišíka, Vltavu i Garage

Domácí rocková špička se sejde na oslavě 100 let založení Československa. Ve Velkém sále pražské Lucerny se koncert koná 28. října.

Pražský výběr Foto: Jan Malíř
Koncert 100 let republiky slibuje Pražský výběr, Kollera, Mišíka, Vltavu i Garage

Program zahájí v 15.00 akusticky Michal Pavlíček s Monikou Načevou. Pražský výběr večer vystoupí v legendární sestavě Michael Kocáb, Michal Pavlíček, Vilém Čok, Klaudius Kryšpín a Jiří Hrubeš. Nabídnou směs skladeb ze zásadních alb Straka v Hrsti a Pražský Výběr i novějšího Běr.

Zpěvák a muzikant David Koller je znám z Lucie i mnoha sólových projektů. Nové album Lucie, zřejmě nejlepší české pop-rockové kapely, se už chystá a mělo by snad vyjít někdy na podzim.

David Koller při pražském akustickém vystoupení.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Další unikátní českou skupinou je Vltava, která právě vydává reedici alba Marx, Engels, Beatles. Upozorní na ni na speciálním koncertu 25. dubna v pražském Paláci Akropolis. Skupina v roce 1994 debutovala dlouhohrající deskou Mládí i tak velkou lásku bere s humorem, po druhém albu Štastnej jako trám (1996) přišla nahrávka Marx, Engels, Beatles potvrzující pozici Vltavy jako výjimečně originální, všeobecně uznávané kapely.

Naprostou klasiku reprezentují také Vladimír Mišík a ETC, Ivan Hlas či Garage.

Lískty zajišťuje síť Ticketpro.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků