Hlavní obsah
Rakouský herec Christoph Waltz s oceněním Foto: Komárek Family Foundation

Kennedy Centrum předalo ceny rakouským a maďarským umělcům

Rakouský herec a držitel dvou Oscarů Christoph Waltz, rakouský skladatel Iván Erödl, hlavní dirigent Clevelandského orchestru Franz Welser-Möst a prezidentka Salzburg Festspiele Helga Rabl-Stadlerová převzali v pátek večer zlaté medaile Mezinárodního výboru Kennedy centra pro kulturu.

Rakouský herec Christoph Waltz s oceněním Foto: Komárek Family Foundation
Kennedy Centrum předalo ceny rakouským a maďarským umělcům

Zlatou medaili Mezinárodní výbor Kennedyho centra pro umění každoročně udílí umělcům, jejichž dílo inspiruje ostatní, a také osobnostem, které podporují a propagují nejvýznamnější světové umělce a jejich tvorbu.

„Rakousko je synonymem kultury a tradic. Rakouskou kulturu, známou svou bohatou historií, utváří jednak národní tradice a jednak směsice kulturních vlivů sousedních slovanských a románských národů,” prohlásil jeden z předsedů Mezinárodního výboru Kennedyho centra pro umění, podnikatel Karel Komárek.

Slavnostní večer byl vyvrcholením návštěvy Mezinárodního výboru pro umění Kennedy centra v Maďarsku a v Rakousku. Ta se uskutečnila v Budapešti a ve Vídni.

Ocenění umělci po předávání cen ve Vídni

Foto: Komárek Family Foundation

Už v úterý se slavnostní předání cen uskutečnilo v Maďarsku, v sídle amerického velvyslance v Budapešti. Mezi maďarskými oceněnými umělci byli například: skladatel György Kurtágo, dirigenti Ivan Fisher a Adám Fisher a operní zpěvačka Eva Martonová.

V minulosti tuto cenu obdržel například britský herec Jeremy Irons, španělský filmový režisér Pedro Almodóvar, operní zpěvák Plácido Domingo, zpěvačka Soňa Červená, dirigent Jiří Bělohlávek, hudebník Quincy Jones nebo jihoafrický herec John Kani.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků