Hlavní obsah
 

Když jede Kraftwerk do Saint Tropez. Tata Bojs mají desátou desku

Pražští „Tatáči“ se postarali o další radost pro své věrné fandy. Již desátá řadová deska se jmenuje Jedna nula.

 
Když jede Kraftwerk do Saint Tropez. Tata Bojs mají desátou desku

Desku Jedna nula předznamenaly singly Zvony a Kraftwerk in Saint Tropez. Ve druhém jmenovaném klipu se Tata Bojs s humorem sobě vlastním vydávají jako Kraftwerk do Saint Tropez. Nové stylizované záběry prokládají starými ve stylu home video.

Kraftwerk (Elektrárna) je německá hudební skupina, která si prožila svůj vrchol v sedmdesátých a osmdesátých letech a je považována za milník v elektronické hudbě. Byla založena v Düsseldorfu roku 1969. Mezi nejznámější desky patří futuristická Autobahn (Dálnice) z roku 1974, Radio-Aktivität (Radioaktivita) z roku 1975 a Die Mensch-Maschine (Lidský stroj) z roku 1978, jež obsahovala mimo jiné skladbu Das Model, kterou později předělali Rammstein.

Tata Bojs

Foto: Salim Issa

Název alba Jedna nula má několik významů. Znamená to, že se jedná o v pořadí desátý studiový počin. Stejně tak je v něm zároveň skryt i odkaz na binární soustavu, tedy základní vzorec digitálního světa. A promítá se i v obalu novinky, který frontman Tata Bojs Milan Cais vytvořil právě za použití moderních digitálních technologií a pomocí scanneru převedl členy skupiny na „jedničky a nuly“.

Nula v názvu alba též symbolizuje jakési „nic“ a jedna naopak „něco“. Čísla, která jsou hned za sebou, ale zároveň tvoří velký kontrast.

Album Tata Bojs nabízí vtip, ironii a zvukové barvy s jejich charakteristickým rukopisem. Jedním z takových kousků je třeba hitová Minoritní, náladou velmi veselá píseň s mrazivě ironickým textem, který skladbě dodává určité napětí.

Album Jedna nula, které vzniklo v producentském tandemu Milan Cais a Dušan Neuwerth, vychází 27. listopadu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků