Hlavní obsah
Herec Jude Law Foto: KVIFF/Variety/ Getty Images

Jude Law bude papežem v seriálu The Young Pope

Jude Law bude hrát fiktivního papeže italsko-amerického původu v seriálu italského režiséra Paola Sorrentina The Young Pope.

Herec Jude Law Foto: KVIFF/Variety/ Getty Images
Jude Law bude papežem v seriálu The Young Pope

Natáčení osmidílné série začne už letos a bude pokračovat v roce 2016 v Itálii, USA, Africe a Portoriku. Jude Law se převtělí do Lennyho Belarda, ultra-konzervativního amerického kněze, kterého si Vatikán vybere, aby zatočil s příliš liberálními tendencemi v církvi.

“Ale nikdo, ani Vatikán, není připraven na to, jak moc je tento americký papež nekompromisní,” naznačil Tony Grisoni, který spolupracuje na scénáři se Sorrentinem.

Postava Pia XIII, jak se papež jmenuje, je prý tak konfliktní a konzervativní, že to hraničí až s obskurností. Má soucit s chudými, ale ne s vatikánskými dvořany, vychytralou bandou, která mu jen pochlebuje a morální hodnoty ji nezajímají. I když ztrácí své blízké, jde se si tvrdě za svým.

Seriál bude vysílat společnost HBO. Sorrentino aktuálně uvádí na filmovém festivale v Cannes svůj nový film Youth s Michaelem Cainem, Harveym Keitelem a Rachel Weiszovou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků