Hlavní obsah
Bobby McFerrin vystoupí v Brně dvakrát po sobě. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

JazzFest v Brně nabídne instrumentální umění, přijede i Bobby McFerrin

Od 13. do 21. dubna se do Brna sjede jazzová špička ze zahraničí i domácí scény na 10. ročník JazzFestu a nabídne divákům a posluchačům instrumentální finesy, tradice, fúze, experiment i vrcholné vokální umění.

Bobby McFerrin vystoupí v Brně dvakrát po sobě. Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
JazzFest v Brně nabídne instrumentální umění, přijede i Bobby McFerrin

Hlavní festivalové hvězdy reprezentují kolébku jazzu - Spojené státy. 13. dubna v Semilassu vystoupí s vlastním projektem jazzový matador s českými předky, basista Michael Formanek.

Ve Formankově kapele hraje jeden ze zásadních improvizujících klavíristů dneška Craig Taborn. Kvarteto doplní bubeník Gerald Cleaver a saxofonista Tim Berne.

O pokračování série ruského linie jazzu se v rámci projektu Ruská kultura v ČR postará talentovaný ruský saxofonista Dmitrij Baevsky v doprovodu americké legendy bebopové kytary Joe Cohna.

Následně uvolní 14. dubna jeviště Městského divadla Brno afroamerické zpěvačce Carle Cook. Další vrchol festivalu posluchače čeká ve čtvrtek 17. dubna v sále kulturního centra Semilasso. Milovníci groove se mohou těšit na trio kytaristy Willa Bernarda, zastánci fusion pak na Mike Stern Band s guru fusion bicích Davem Wecklem a saxofonistou Bobem Malachem.

Přehlídku amerických hvězd doplňují trio vynikajícího bubeníka Dana Weisse a kapelu ve Spojených státech naturalizovaného Portoričana Davida Sáncheze, stěžejního saxofonisty současnosti a držitele ceny Grammy.

Slavnostní úvod desátého ročníku ovšem s dvoutýdenním předstihem v rámci festivalového preview obstará hudební fenomén jménem Bobby McFerrin. Ten své vokální umění předvede zdejšímu publiku hned dvakrát – 29. a 30. března v hale Vodova.

Podrobné informace o programu a vstupenkách jsou k dispozici na www.jazzfestbrno.cz a  www.bobbymcferrin.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků