Hlavní obsah
Nohavicu lidé milují.... Foto: Právo - Petr Hloušek

Jarek Nohavica vydal vzpomínku na koncert s přáteli

Na trhu se objevuje 2CD a DVD Jarek Nohavica a přátelé. Jsou na něm zvukový i obrazový záznam koncertu z 29. června 2012 na Noci plné hvězd v Třinci. Nezachycuje zdaleka pouze to, co se dělo na pódiu, ale věrně přibližuje bezprostřední reakce diváků a dokladuje fakt, že Nohavicu lidé milují bez ohledu na to, jestli koncertuje v klubu, sportovní hale nebo na festivalu.

Nohavicu lidé milují.... Foto: Právo - Petr Hloušek
Jarek Nohavica vydal vzpomínku na koncert s přáteli

Bylo nicméně zprvu překvapivé, když se předloni na začátku roku objevila informace, že pokřtí své nové album Tak mě tu máš na posledním ročníku festivalu Noc plná hvězd a protáhne koncert na několik hodin.

Idea byla, že pozve spřátelené muzikanty regionu a odehraje s nimi i sám na kdysi největším hudebním festivalu na Moravě nezapomenutelný set.

Jarek Nohavica se skupinou Doga na Noci plné hvězd v červnu 2012.

Foto: Michal Sedláček

O Nohavicovi je známo, že v hudební oblasti vždy přesně ví, co a proč činí. Tentokrát to ale zřejmě bylo složitější, protože v předvečer vystoupení jej zastihly pochybnosti a on prý dokonce uvažoval o tom, že plánovanou akci zruší. Možná za tím byla nedůvěra k tomu, že se všechno přímo v době konání technicky zvládne. Kdo ví?

Druhý den však dorazil na fotbalový stadión Borek v dobré náladě.

Zatímco nervozita se pohybovala všude kolem, on z lisovny přivezl své tehdy zbrusu nové album Tak mě tu máš, rozdával úsměvy, podpisy i rozhovory.

Na noci plné hvězd také s Ewou Farnou.

Foto: Michal Sedláček

Právu před koncertem o nové desce řekl: „Vždycky reaguju na to, co se kolem mě děje. Přesto bych ale nic konkrétního z nové desky nevypichoval. Karel Plíhal říkává, že každá deska je dokumentem tvé duše té doby. V danou chvíli to třeba člověk necítí, ale po letech zjistí, že takový opravdu byl. Bylo to tak s albem Ikarus, stejně tak třeba s deskou Darmoděj, takové je i Mikymauzoleum. Písně na nové desce jsou shrnutím doby, během které jsem si chodil po světě, skládal a dával si je takříkajíc do batohu. Když byl plný, začal jsem se v něm přehrabovat a usoudil jsem, že bych mohl něco natočit.“

Jeho koncertní blok pak trval necelé čtyři hodiny. Zpíval v něm své starší i nové písně a mezi nimi si zval na pódium hudební přátele. „Oslovil jsem největší hvězdy regionu,“ řekl Právu. Zazpíval s Ewou Farnou, skupinami Doga, Blaf, Gorole a Legendy se vrací.

Jeho hosté představili publiku několik svých skladeb, kmotrem Nohavicova nového alba se stal zpěvák skupiny Doga Roman Izaiáš. Koncert měl název Jarek Nohavica a hosté: Cug z verku.

„S Jarkem spolupracujeme od roku 1996, od naší druhé desky. Napsal nám na ni text, v čemž pokračoval i na některých našich dalších albech. Vždycky jsme měli sen si s ním zahrát, ale protože nejsme až tak průbojní, měli jsme to dlouho jako sen. Na poslední Noci plné hvězd k tomu ale došlo a byla to pro nás velká čest. Ukázalo se, že všechno chce svůj čas,“ řekl Právu Roman Izaiáš ze skupiny Doga.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků