Hlavní obsah

Jana Kaplického připomene několik pořadů v České televizi

Osobnost architekta Jana Kaplického, který ve středu náhle zemřel, připomenou dva pořady v České televizi. Veřejnoprávní televize mu ve čtvrtek věnuje celý pořad Události v kultuře na stanici ČT24 a v sobotu 17. ledna promítne na ČT2 dokument Profil - Jan Kaplický z roku 2004, sdělil mluvčí České televize Ladislav Štícha.

Jana Kaplického připomene několik pořadů v České televizi

Jan Kaplický, autor kontroverzního návrhu nové budovy Národní knihovny, zemřel ve středu večer, jen několik hodin poté, co se mu narodilo jeho druhé dítě. Příčinou náhlé smrti bylo zřejmě selhání srdce.

Celé Události v kultuře na stanici ČT24 od 21:30 budou věnované Kaplického životu a dílu. Zavzpomínají na něho zpěvák, architekt a jeho přítel Pavel Bobek, jeho bývalá partnerka architektka Eva Jiřičná, historik architektury Zdeněk Lukeš, dokumentaristka Olga Špátová a další.

Osobnost světoznámého architekta přiblíží také dokument Profil - Jan Kaplický režiséra Jakuba Wagnera v sobotu 17. ledna na ČT2 od 22:35. Film vznikal v roce 2004 v Británii i v Praze v produkci Kaplického pozdější ženy Elišky Fuchsové Kaplicky. Český rozhlas 3 - Vltava zařadil v souvislosti s úmrtím Kaplického do svého vysílání speciální vydání pořadu Spektrum, které začalo ve čtvrtek v 15:00.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků