Hlavní obsah
Michael Jackson Foto: ČTK/AP

Jacksonův hologram vyvolal žaloby za milióny dolarů

Zhruba před měsícem tančil mrtvý Michael Jackson jako hologram na udělování cen Billboard. Reakcí bylo nejen znechucení některých fanoušků a diskuse, kam až šoubyznys zajde, ale také žaloba Alkiho Davida kvůli údajnému zneužití jeho patentované technologie. Tento týden přišla další žaloba žádající 10 miliónů dolarů - nyní ale proti Davidovi.

Michael Jackson Foto: ČTK/AP
Jacksonův hologram vyvolal žaloby za milióny dolarů

Žalobu podala v Los Angeles firma Pulse Evolution, jejíž animátoři a technici připravili show pro Billboard. Alkiho Davida v ní označili za „šarlatána, který nemá vůbec žádný podíl na vývoji animace Michaela Jacksona”.

Podle Pulse Evolution David lživě prohlašoval, že má zásluhy na tvorbě a vývoji vizuálních efektů, v celostátním rozhovoru pro CNN, v tiskových zprávách a na různých internetových stránkách své společnosti FilmOn. Navíc připomínají, že je prý znám prováděním „nehorázných šaškáren” a častým porušováním práv k duševnímu vlastnictví.

David se pokoušel ohrozit vystoupení na Billboard Music Awards na základě patentu společnosti, která je ale podle Pulse Evolution „nefunkční, nemá žádný majetek a hlavně nic k licencování“. Narážejí tím na firmu Musion Das Hologram Limited, která je spojena s Giovannim Palmou a Uwem Maasem. Pulse Evolution ale spolupracovala s firmou, která se jmenuje Musion Systems Limited.

David má práva na jednu technologii promítání 2D obrázků na 3D pódium. Jenže druhá strana tvrdí, že jejich Jackson vůbec není hologram: „Toto chybné označení animace Michaela Jacksona za hologram jen zvýrazňuje Davidovy nedostatečné technické znalosti.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků