Hlavní obsah

Hudební trolejbusy oživily podvečerní atmosféru ve Zlíně

Netradiční hudební minifestival se odehrál v trolejbusech městské hromadné dopravy ve Zlíně. Během středečního podvečera se v centru krajského města konal další ročník stále oblíbenějšího Busfestu.

Hudební trolejbusy oživily podvečerní atmosféru ve Zlíně

Asi tři stovky cestujících s platnou speciální festivalovou jízdenkou nastoupily v půl sedmé večer na točně do některého ze tří kloubových trolejbusů, aby se vydaly na půlhodinovou okružní jízdu Zlínem. Uvnitř vozů cestu zpříjemňovala trojice hudebníků.

„První trolejbus se proměnil ve stage slovenského rapera Gleba. Ve druhém návštěvníci uslyšeli rockový nářez mladé kapely The Atavists. Třetím interpretem byla pražská kapela Circus Problem, ta přivezla nezapomenutelnou show s balkánským nádechem,“ přiblížil jeden z hlavních organizátorů akce Jan Machálka.

Trolejbusy obkroužily Zlín třikrát, aby se vystřídali cestující ve všech vozech. „Pokud ale někteří chtěli, mohli zůstat u své oblíbené kapely,“ potvrdil další z organizátorů Michal Krhút. Vozy na zastávkách městské hromadné dopravy pouze přibržďovaly, dveře se pro běžné cestující bez speciální jízdenky neotevřely.

Festival, který organizují studenti zlínské Univerzity Tomáše Bati, má oživit obyčejné zastávky městské hromadné dopravy. „Zlínské zastávky k tomu se svými jmény přímo vybízejí a my si řekli 'proč ne',” objasnil Machálka.

Obyvatelé Zlína tak měli v minulých ročnících možnost zahlédnout na některých zastávkách zajímavé cestující. Ať už se jednalo o mexické señory, hrající na hudební nástroje, kněze nebo výčepního.

Středeční hudební Busfest vyvrcholil v jednom ze zlínských klubů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků