Hlavní obsah
Radim Hladík vlevo a Honza Křížek vpravo. Foto: Petr Hloušek, Právo

Honza Křížek: Blue Effect končí, Radim Hladík tu ale zůstává

Nedělním skonem fenomenálního kytaristy, skladatele a producenta Radima Hladíka končí historie skupiny Blue Effect. Právu to řekl Honza Křížek, jenž od roku 2004 ve skupině zpíval a hrál na kytaru.

Radim Hladík vlevo a Honza Křížek vpravo. Foto: Petr Hloušek, Právo
Honza Křížek: Blue Effect končí, Radim Hladík tu ale zůstává

„Ano, odchodem Radima skupina Blue Effect skončila. Radim Hladík tu ale se svou hudbou zůstává. Zbyla tu po něm kvanta skvělé muziky i záznamy, které jsme stihli natočit a vydat v posledních letech. Věřím, že díky tomu zůstane fluidum Blue Effectu a Radima Hladíka zachované, protože je to tak správně,“ řekl.

Vyprávěl také o tom, co s Hladíkem zažíval v posledních několika měsících a jakou dostal odpověď na otázky, které si v té době kladl.

„Letos v dubnu lékaři Radimovi oznámili, že kvůli fibróze už nebude moci hrát. Potom mu ale nabídli dýchací přístroj, se kterým ho na pódia pustili. Absolvoval s ním několik dalších měsíců, a i když to pro něho nebylo komfortní, všechna vystoupení hrál naprosto naplno,“ vzpomíná Křížek.

Radim Hladík v pozadí, Honza křížek vpředu.

Foto: ČTK

Nechápal prý, proč Hladík nezvolní a více neodpočívá. „Napadlo mě, že bychom mohli hrát méně koncertů. Za těch třináct let, co jsme byli spolu, jsme totiž odehráli ročně sto dvacet až sto padesát vystoupení. Říkal jsem si, že vzhledem ke svému zdraví by měl polevit a víc se šetřit.“

Odpověď na všechny otázky, které z Hladíkovy velké hudební aktivity v posledních měsících plynuly, dostal Křížek v neděli ráno, v den kamarádovy smrti. „Teď už vím, že chtěl žít naplno a dělat to, co bylo jeho poslání, co mu bylo dáno do vínku a co miloval. Chtěl trávit život s kytarou, kapelou a s fanoušky. Pro mě je to odkaz, který musím naplnit a držet dál,“ dodal se slzami v očích Křížek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků