Hlavní obsah
George Clooney Foto: Právo

George Clooney zfilmuje thriller o procesu s řidičem bin Ládina

Americký herec George Clooney koupil práva na zfilmování thrilleru Jonathana Mahlera The Challenge. Populární dílo vypráví o dlouhodobé kampani vedené právníkem amerického námořnictva Charlesem Swiftem a profesorem Georgetownské univerzity Nealem Katyalem, kteří se zasazovali o spravedlivý soudní proces pro Salima Hamdana, řidiče a bodyguarda nejhledanějšího teroristy Usámy bin Ládina a jednoho z vězňů na vojenské základně Guantánamo.

George Clooney Foto: Právo
George Clooney zfilmuje thriller o procesu s řidičem bin Ládina

Je pravděpodobné, že si Clooney sám ve snímku zahraje jednu z hlavních rolí, napíše scénář a film bude i sám režírovat.

Ostatně je to naprosto běžné u většiny filmů produkovaných firmou Smoke House, kterou Clooney spoluvlastní a která se v čele s Rossem Katzem, producentem filmů jako Ztraceno v překladu nebo Marie Antoinetta, postará o vznik nového filmového thrilleru.

Mahlerova kniha končí v roce 2006, autor ji plánuje rozšířit

Podle internetových stránek amerického časopisu Variety ovšem Clooneyho mluvčí prohlásil, že žádné definitivní rozhodnutí o obsazení rolí dosud nepadlo.

Rodilý Jemenec Hamdan byl 7. srpna letošního roku shledán vinným za materiální podporu terorismu, ale vážnějších obvinění byl zproštěn. Je odsouzen k vězení na dobu šedesáti šesti měsíců.

Mahlerova kniha končí v roce 2006, ale autor ji plánuje rozšířit a zahrnout do ní verdikt soudu. Zda ten bude i součástí filmu, zatím není jasné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků