Hlavní obsah

Filmové premiéry - Nákaza, Dům, Tři mušketýři, Osamělost prvočísel a Paranormal Aktivity 3

Do kin přichází americký thriller Nákaza s hvězdným obsazením v čele Kate Winsletovou, Mattem Damonem a Marion Cotillardovou i mezinárodně úspěšný film režisérky Zuzany Liové Dům s Miroslavem Krobotem v hlavní roli. S pokřikem „jeden za všechny, všichni za jednoho“ vpadne do kin 3D adaptace klasického příběhu Alexandra Dumase Tři mušketýři, horor Paranormal Aktivity má již třetí pokračování a Osamělost prvočísel nám přiblíží osudy dvou dospívajících.

Filmové premiéry - Nákaza, Dům, Tři mušketýři, Osamělost prvočísel a Paranormal Aktivity 3

Nákaza

Svět se jako už mnohokrát řítí do katastrofy. Tentokrát se tak děje pod vedením oscarového režiséra Stevena Soderbergha, podepsaného mimo jiné pod filmy Sex, lži a video, Erin Brockovich či trilogií Dannyho parťáci. Především díky jemu se tedy můžeme těšit na nadprůměrně natočený thriller s elitním hereckým obsazením. Příběh se točí kolem nebezpečného viru, který se šíří pandemickou rychlostí a zabíjí. Vědcům se do cesty za nalezením protilátky staví ještě blogger, který na internetu šíří poplašné zprávy o zatajování informací.

Nákaza, USA/Spojené arabské emiráty 2011, 101 min. režie: Steven Soderbergh, hrají: Matt Damon, Marion Cotillardová, Kate Winsletová, Jude Law, Gwyneth Paltrowová, Laurence Fishburne a další.

Dům

Dům je intimním dramatem otce a dcery, příběhem o lásce, střetu snů různých generací a neutuchající touze po svobodě. Imrich buduje svůj vlastní životní sen – staví dům pro svoji mladší dceru Evu. Do stavby domu projektuje všechny své sny a ambice, které ztratil v éře komunismu. Na rodinném dvoře však stojí rozestavěné domy dva – první, nedokončený dům, měl patřit Evině starší sestře Janě. Ta se ale otcovi vzepřela a Imrich ji i s její rodinou ze svého života „vyškrtl“…

Dům je celovečerním debutem mladé slovenské scénáristky a režisérky Zuzany Liové. Ve světové premiéře byl uveden na prestižním Mezinárodním festivalu Berlinale 2011 a dostal i ceny na dalších.

Dům, ČR/SR, 100 min.,režie: Zuzana Liová, hrají: Miroslav Krobot, Judit Bárdos, Taťjana Medvecká, Ester Geislerová, Marián Mitaš, Lucia Jašková a další.

Tři mušketýři

Klasický román natočil Paul W. S. Anderson jako moderní podívanou ve 3D. Akčně pojatý velkofilm plný propracovaných scén je již nyní přirovnávám k nebývale úspěšným Pirátům z Karibiku. Roli D'Artagnana ztvárnil mladičký Logan Lerman, v dalších rolích uvidíme hvězdy stříbrného plátna jako Millu Jovovich (Milady de Winter), Orlanda Blooma (vévoda z Buckinghamu), tři mušketýry si zahráli Matthiew MacFayden, Ray Stevenson a Luke Evans, jako kardinál Richelieu se ve filmu objeví oscarový Christoph Waltz.

Tři mušketýři, Francie/USA/Velká Británie/Německo 2011, 110 min., režie: Paul W. S. Anderson, hrají: Milla Jovovich, Orlando Bloom, Logan Lerman, Ray Stevenson, Christoph Waltz, Matthew Macfadyen

Osamělost prvočísel

Film, natočený podle stejnojmenného bestselleru Paola Giordana, který v letech před dvěma lety figuroval na předních příčkách prodejnosti knih v ČR. Alice a Mattia se tak jako prvočíslo pohybují po vlastních osách. Každý má vlastní vlastní tragédií. Alice se jako dítě kvůli svému panovačnému otci stala obětí těžké lyžařské nehody a následně i anorexie. Mattia má také své strašné tajemství: v dětství nechal svou mentálně retardovanou sestru–dvojče samotnou, odešel na oslavu, a když se vrátil, sestra zmizela. Tyto dvě zásadní události navždy poznamenaly životy obou, a jak dospívají, zdá se, že i jejich osudy se nezvratně proplétají.

Osamělost prvočísel, Itálie/Německo/Francie, 2010, drama, 118 min., režie: Saverio Costanzo,hrají: Alba Rohrwacher, Luca Marinelli, Martina Albano, Arianna Nastro, Tommaso Neri a další...

Paranormal Aktivity 3

Původní nezávislý snímek za patnáct tisíc dolarů vydělal bezmála 200 miliónů, a stal se co do návratnosti jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Bylo jasné, že přijdou pokračování.

Příběh je až do premiéry úzkostlivě střežen, tvůrci prozradili jen tolik, že v něm znovu vystupují hrdinky předchozích dvou dílů, paranormálními aktivitami pronásledované sestry Katie a Kristi, s nimiž se vrátíme ke kořenům zla.

Paranormal Aktivity 3,USA 2010, horor, režie: Henry Joost, Ariel Schulman, hrají: Katie Featherstonová, Brian Boland, Molly Ephraimová, Micah Sloat a další.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků