Hlavní obsah

Festivalový Tanec Praha představí světové hvězdné soubory

Vrcholná přehlídka moderního tance a pohybového divadla Tanec Praha se letos uskuteční po dvaadvacáté. Festival nabídne pestré menu evropské taneční scény a mezi 7. a 29. červnem se na něm představí i dva hvězdné mezinárodní soubory – britská Jasmin Vardimon Company a belgický Les Ballets C de la B choreografa Alaina Platela.

Festivalový Tanec Praha představí světové hvězdné soubory

Zejména hostování vlámského souboru slibuje velký zážitek. „Platelova choreografie Out of Context je věnována loni zemřelé Pině Bauschové,“ říká ředitelka festivalu Yvone Kreuzmannová.

„Autor se v ní obrací do nitra lidské duše a zve nás na hranici mezi člověkem a zvířetem, dobrem a zlem,“ pokračuje. Choreografii doprovází pouze lidský hlas v nejrůznějších podobách. Inscenace bude uvedena jako závěrečné gala festivalu 29. 6. v Hudebním divadle Karlín. Dva večery v Karlíně připraví i britský soubor vedený izraelskou choreografkou Jasmin Vardimonovou. Její představení Yesterday je kombinací izraelské taneční tělové techniky a britského humoru. Praha ho uvidí 22. a 23. června.

Tanec dětem

Ostatní představení budou v divadle Ponec a vedle dvou Evropských tanečních laboratoří se představí i tanečníci z Maďarska (Paul Frenák), Slovenska (Debris Company), Belgie (José Besprosvany Companie) a Švýcarska (Nicole Seilerová).
Ve zmíněných laboratořích se objeví i Dora Hoštová, Helena Arenbergerová, polský Happpy Project a další. Přehlídce bude již potřetí předcházet od 24. května. do 1. června minifestival Tanec dětem určený těm nejmenším.

Během hlavního festivalu se budou konat i workshopy s našimi i zahraničními choreografy. Festival navštíví i regiony a zavítá do Brna, Českých Budějovic, Krumlova, Chocně, Olomouce, Pardubic a dalších míst.

Vstupenky budou v prodeji od 16. dubna. „Podařilo se nám získat granty od ministerstva kultury a poprvé i od magistrátu, oba po dvou a půl miliónu korun,“ zkonstatovala s radostí Kreuzmannová.

Zejména zisk čtyřletého grantu od magistrátu umožňuje festivalu i lepší plány do budoucna.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků