Hlavní obsah
Flétnistka Jana Semerádová je spoluautorkou projektu. Foto: Supraphon

Festival nabídne hudebně-dramatickou adaptaci Dona Quijota

Letní slavnosti staré hudby, které se v Praze uskuteční od 19. července do 6. srpna, nabídnou vedle hudby 16. až 18. století také výpravné divadelní představení o dobrodružstvích rytíře Dona Quijota de la Mancha. Slavné Cervantesovo komediální dílo se pod názvem Don Quixote objeví 1. srpna v pražském Divadle ABC v podání mezinárodní Compagnie Scapinove, informovala za pořadatele Silvie Marková.

Flétnistka Jana Semerádová je spoluautorkou projektu. Foto: Supraphon
Festival nabídne hudebně-dramatickou adaptaci Dona Quijota

V adaptaci známého románu dostala velký prostor hudba. Hudební jazzoví improvizátoři Stano Palúch a Marcel Comendant v ní s barokní flétnistkou Janou Semerádovou spojí zdánlivě různorodé hudební světy. Scéně divadla pak budou dominovat Bastien Ossart, Julien Cigana a Benjamin Egner. Compagnii Scapinove znají čeští diváci již od roku 2007, kdy slavila úspěch s představením Molierových Scapinových Šibalství.

"Když se před pěti lety v hlavách tří francouzských herců a tří slovenských a českých hudebníků zrodil nápad na hudebně-divadelní improvizaci na motivy Molierovy komedie, nikdo tehdy netušil, že vytvořením jedinečného představení položí základ k dalším kreacím. I nejnovější představení vychází z těsné souhry herců a hudebníků," uvedla Semerádová, která je členkou hudební sekce Compagnie Scapinove a spoluautorkou hudby k uváděnému projektu. Představení bude uvedeno ve francouzštině s českými titulky. Projekt vzniká ve spolupráci s Francouzským institutem v Praze.

Slavnosti na Hradě i zámku Troja

Letní slavnosti staré hudby, které se v Praze uskuteční od 19. července do 6. srpna, lákají návštěvníky do unikátních historických sálů na Pražském hradě, do Novoměstské radnice, zámku Troja či kláštera sv. Anežky České.

První festivalový večer se bude konat ve Španělském sále Pražského hradu, kde 19. července soubor Forma Antiqva sehraje dramatizaci španělsko-francouzské bitvy u Pavie (1525). V programu nazvaném Batalla představí hudbu Španělů Antonia Cabezóna, Sebastiána Aguilery de Heredia, Pabla Bruna a italské raně barokní skladby Adriana Banchieriho, Marca Uccelliniho a Andrei Falconieriho.

Novinkou letošního ročníku je on-line předprodej vstupenek. Ve festivalové pokladně a v síti Ticketstream jsou vstupenky k dispozici od 28. května. Více na www.letnislavnosti.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků