Hlavní obsah
V kategorii herců je nominován také Hugh Laurie. Foto: Archív, Právo

Favority cen Emmy jsou seriály The Pacific, Glee a Mad Men

Válečný miniseriál The Pacific, hudební komediální série Glee nebo dramatický seriál Mad Men jsou hlavními favority letoších cen Emmy, které se budou udělovat v neděli v Los Angeles. Do výsledků ocenění za televizní tvorbu ale zřejmě promluví i nejúspěšnější seriál posledních let Studio 30 Rock nebo kultovní série Ztraceni, jejíž poslední díl byl odvysílán letos v květnu.

V kategorii herců je nominován také Hugh Laurie. Foto: Archív, Právo
Favority cen Emmy jsou seriály The Pacific, Glee a Mad Men

Desetidílné drama stanice HBO o skupině amerických vojáků, kteří bojují za druhé světové války v Tichém oceánu, získalo 24 nominací. S 19 nominacemi je na druhém místě seriál Glee, který už počátkem roku získal Zlatý glóbus a ohrožuje pozici studia 30 Rock v kategorii nejlepšího komediálního seriálu. Série o televizním studiu přitom této kategorii kralovala v posledních třech letech.

V kategorii dramatické tvorby je hlavním favoritem série Mad Men o reklamní agentuře v 60. letech, jež si připsala 17 nominací. Jejím hlavním soupeřem se ale mohou stát Ztraceni, kteří sice letos po šesti letech definitivně opustili obrazovky televizní stanice ABC, mezitím se ale stali pro řadu diváků na celém světě kultovním seriálem. Ztraceni za dobu svého vysílání získali už devět cen Emmy a letos mají 12 nominací.

Alec Baldwin, Hugh Laurie i Steve Carell z Kanclu

Mezi herci a herečkami nominovanými na letošní Emmy nechybí žádný z vítězů loňského roku - Alec Baldwin ze Studia 30 Rock, Toni Collettová ze série Tara a její svět, Glenn Closeová ze seriálu Patty Hewes - nebezpečná advokátka a Bryan Cranston z Breaking Bad. Nominace si ale připsali i hlavní ženská hvězda Studia 30 Rock Tina Feyová, představitel doktora House Hugh Laurie či hlavní hvězda seriálu Kancl Steve Carell.

V kategorii televizního filmu bude velkou pozornost poutat drama You Don't Know Jack (Neznáte Jacka), které ukazuje příběh zastánce eutanazie Jacka Kevorkiana přezdívaného Doktor smrt. Herec Al Pacino, který Kevorkiana ve filmu ztělesnil, byl za svůj výkon nominován na Emmy v kategorii nejlepšího herce v televizním filmu.

Dvaašedesátý ročník udílení cen Emmy se uskuteční v Los Angeles v neděli večer místního času (v pondělí od 02:00 SELČ). Slavnostním ceremoniálem bude provázet herec George Clooney.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků