Hlavní obsah
Zpěvák Joey Tempest s kapely Europe na Benátské! Foto: Milan Malíček, Právo

Europe zahráli na Benátské! i svůj největší hit

Švédská rocková skupina Europe byla hvězdou druhého dne festivalu Benátská! Ten se až do noci ze soboty na neděli koná v areálu ve Vesci u Liberce. Podle pořadatelů na něj letos přijde více diváků než loni.

Zpěvák Joey Tempest s kapely Europe na Benátské! Foto: Milan Malíček, Právo
Europe zahráli na Benátské! i svůj největší hit

Europe ve své festivalovém setu představovali písně, jež se v jejich repertoáru objevovaly od roku 1983, kdy vydali své debutové album nazvané prostě Europe. Ve finále jejich klasického rockového setu, ve kterém byl prostor třeba i pro kytarové sólo Johna Noruma, došlo na jejich nejslavnější skladbu The Final Countdown. Tu si samozřejmě publikum na festivalu zazpívalo s nimi.

Europe si koncert na benátské! užili

Foto: Milan Malíček, Právo

„Mám rád české fanoušky, protože se jim líbí rokenrol a švédský melodický rock. Rádi sem jezdíme, protože jsme si to tady vždycky užili,“ řekl před koncertem reportérovi ČTK zpěvák skupiny Joey Tempest.

Zpěvák skupiny Europe, Joey Tempest, komunikoval s diváky i v češtině.

Foto: Milan Malíček, Právo

Během vystoupení potom v komunikaci s diváky využil několika českých frází, které se naučil. Setkal se také s Richardem Müllerem, slovenským zpěvákem, jenž na hlavním festivalovém pódiu vystupoval před koncertem Europe. Tempest projevil přání setkat s ním poté, kdy při příjezdu do areálu zaslechl jeho písně.

Richard Müller diváky na Benátské! potěšil.

Foto: Milan Malíček, Právo

Na velké festivalové scéně se v pátek představili také Čechomor, Doctor P. P., Marek Ztracený, Harlej a další.

Skvělý ohlas zaznamenala skupina Traktor. Na snímku zpěvák Martin Kapek.

Foto: Milan Malíček, Právo

Na druhém pódiu se konaly rockové hody: hrály kapely Traktor, Alkehol, Root nebo Vítkovo kvarteto. Pozoruhodná byla i show pražského Divadla Kalich, při které herci a zpěváci představili melodie z muzikálů uvedené scény.

Pořadatelé zatím počet diváků nesdělili, nicméně připustili, že oproti loňskému roku dojde k nárůstu o dvacet až třicet procent. Loni na festival Benátská! dorazilo více než čtyřicet tisíc lidí.

Fanoušci se na festivalu museli kvůli horku ochladit.

Foto: Milan Malíček, Právo

První dva dny byly velice slunečné až dusné. Diváci nicméně měli na několika místech na festivalu možnost se ochladit vodou. Zájem je například o houpačku se sprchou, která osvěží i pobaví.

V sobotu se na akci představí Lenny, Václav Neckář, No Name, Chinaski, Michal Hrůza, Walda Gang a další. Festival uzavře Mejdan Rádia Impuls, který skončí v neděli v pět hodin ráno.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků