Hlavní obsah
Elton John se v posledních měsících činil. Foto: Universal Music

Elton John vydal album. Nahrál i duet s Edem Sheeranem

Britský zpěvák a hudebník Elton John využil měsíce pandemické izolace k práci. Nahrál nové album se smysluplným názvem The Lockdown Sessions, které dnes vychází. Ke spolupráci přizval hvězdy hudební scény. Jsou mezi nimi Miley Cyrus, Dua Lipa, Stevie Wonder, Gorillaz, Nicki Minaj či Eddie Vedder z rockové kapely Pearl Jam.

Elton John se v posledních měsících činil. Foto: Universal Music
Elton John vydal album. Nahrál i duet s Edem Sheeranem

Elton John na začátku pandemie řekl, že nucenou přestávku v turné využije k odpočinku a rodinnému životu. Nahrávání nového alba během té doby bylo to poslední, co chtěl udělat. Potřeba pracovat se ale nakonec ukázala být silnější a on zrealizoval úplně nové album.

Nedávno přiznal, že povaha desky mu připomněla začátky jeho kariéry a spolupráce s tolika různými umělci jej donutila otevřít se novým zkušenostem.

„Některé nahrávky bylo nutné realizovat na dálku přes Zoom, což jsem nikdy předtím nedělal. Jiné byly nahrány za velmi přísných bezpečnostních opatření. Ale všechny skladby, na kterých jsem pracoval, byly opravdu zajímavé a rozmanité. Byly úplně jiné než cokoli z toho, co mě v minulosti proslavilo, takže mě vytlačily z mé komfortní zóny a dostaly mě na úplně nové území,“ přiznal Elton John. „Práce na albu pro mě byla jako závan čerstvého vzduchu.“

Na desce je šestnáct skladeb, z toho deset nových. Zbytek jsou coververze hitů včetně písně It’s A Sin z repertoáru britské dvojice Pet Shop Boys. Elton John nahrál tuto skladbu s Years & Years. Miley Cyrus byla zase přizvána k nahrání nové interpretace písně americké kapely Metallica Nothing Else Matters.

Elton John byl ale pilný i mimo nahrávání své desky. V rozhovoru pro nizozemskou rozhlasovou stanici NPO Radio 2 prozradil britský zpěvák Ed Sheeran, že s ním připravil vánoční duet. Dodal, že nápad se zrodil loni.

Elton John mu prý zavolal s vánočními pozdravy a chlubil se, že jeho vánoční skladba Step Into Christmas z roku 1973 byla šestá v hitparádách. Na to konto navrhl svému mladšímu příteli nahrát novou vánoční píseň.

„Je mi čtyřiasedmdesát, ale stále píšu hity. Chci další vánoční píseň. Uděláš ji se mnou?“ citoval Sheeran slova Eltona Johna z uvedeného telefonátu.

„Byl jsem k tomu zpočátku skeptický. Nabídku jsem ale přijal. Písnička se povedla. Premiéru bude mít v prosinci,“ dodal.

Může se vám hodit na Zboží.cz:
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků