Hlavní obsah
Zpěvačka Donna Summer Foto: Chris Helgren, Reuters

Do Rock'n'rollové síně slávy byli uvedeni Rush, Public Enemy i Donna Summer

Do Rock'n'rollové síně slávy bylo v Los Angeles slavnostně uvedeno osm jmen: skupiny Heart, Rush a Public Enemy, královna diska Donna Summer, bluesman Albert King, zpěvák Randy Newman a producenti Quincy Jones a Lou Adler.

Zpěvačka Donna Summer Foto: Chris Helgren, Reuters
Do Rock'n'rollové síně slávy byli uvedeni Rush, Public Enemy i Donna Summer

Čtvrteční 28. slavnostní uvádění nových osobností do síně slávy v losangeleském Nokia Theatre se zúčastnily celebrity jako moderátorka Oprah Winfreyová, rapper Usher nebo písničkář John Mayer.

Winfreyová uvedla do síně slávy žijící producentskou legendu Jonese. "On definoval slovo legenda, je nevšední a každý ho zná," řekla hvězda televizních obrazovek. Za loni zesnulou Summerovou převzali ocenění její manžel a dcery. Zpěvačka Jennifer Hudsonová pak dostala diváky do varu, když zazpívala hity Summerové Bad Girls a Last Dance.

Devětašedesátiletý Newman, jenž s bývalým členem skupiny Eagles Donem Henleym zazpíval své hity Think It's Going to Rain Today a I'm Dead, vyjádřil potěšení nad tím, že byl do síně slávy uveden ještě zaživa. Oslavnou řeč na amerického bluesového kytaristu Alberta Kinga, jenž zemřel v roce 1992, pronesl John Mayer. "Blues je v každém podtónu hudby, kterou hraji... Albert má v této hudbě trvalý otisk," prohlásil Mayer.

Nejvíce fanoušků však měla v Nokia Theater kanadská rocková kapela Rush, jíž se dostalo ovací vestoje, když je do síně slávy společně uváděli Dave Grohl a Taylor Hawkins ze skupiny Foo Fighters.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků