Hlavní obsah
Pierre Richard Foto: John Schults, Reuters

Dnů evropského filmu v Praze se má zúčastnit Pierre Richard

Populární francouzský herec Pierre Richard se má zúčastnit Dnů evropského filmu, jejichž 16. ročník bude v Praze zahájen 16. dubna. Na tiskové konferenci, která se tradičně uskutečnila na ministerstvu zahraničních věcí, to ve čtvrtek řekla ředitelka této přehlídky Barbora Golatová. Dny nabídnou divákům 29 celovečerních titulů, pět dokumentů a 17 snímků krátkometrážních.

Pierre Richard Foto: John Schults, Reuters
Dnů evropského filmu v Praze se má zúčastnit Pierre Richard

"Pierre Richard se má zúčastnit závěrečného večera pražské části a v české předpremiéře uvést historický film režiséra Christophera Barratiera Paříž 36. Vznikl v koprodukci s Německem a partnery v České republice, kde se částečně natáčel," uvedla Golatová.

Dny evropského filmu se uskuteční od 16. do 23. dubna v pražských kinech Světozor a Lucerna, pak budou pokračovat v Brně a Olomouci. Regionální ozvěny budou v Boskovicích, Veselí nad Moravou a v Uherském Hradišti. V sekci k 20. výročí pádu železné opony bude uvedena pětice dokumentů. Blok krátkometrážní tvorby přiblíží mimo jiné snímky filmových škol z Prahy a Písku a představen bude i výběr z programu festivalu Fresh Film Fest.

Zahajovacím titulem bude rumunský film Boogie, který loni natočil režisér Radu Muntean. Odehrává se na černomořském pobřeží a odkrývá, co všechno může způsobit náhodné setkání spolužáků ze střední školy a hlavního hrdiny, který tu tráví rodinnou dovolenou. Všechny filmy budou uvedeny v původním znění, většinu doplní anglické titulky a budou přes sluchátka tlumočeny do češtiny. Podrobné informace naleznou zájemci na webových stránkách www.eurofilmfest.cz.

Přehlídka se koná pod záštitou ministra kultury Václava Jehličky, Zastoupení Evropské komise v ČR, primátorů Prahy, Brna a Olomouce. Získala status oficiální doprovodné akce předsednictví Česka v Radě Evropské unie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků