Hlavní obsah

Dívka, která si hrála s ohněm, si pohraje s Vetřelcem

Režisér Ridley Scott to zjevně myslí vážně s dalšími Vetřelci, ačkoliv kritici i fanoušci jednohlasně opakují, že pokračování mají kvalitativně sestupnou tendenci. Vášnivé diskuze na filmových webech se teď točí kolem nové hlavní herecké hvězdy.

Dívka, která si hrála s ohněm, si pohraje s Vetřelcem

Podle serveru Deadline se pro připravovaný velkorozpočtový 3D prequel hledá nová mladá hrdinka. Patrně se nebude jmenovat Ripleyová a určitě ji nebude hrát původní hvězda Vetřelce Sigourney Weaverová, která se dnes jako starší dáma orientuje na jiný typ rolí.

Ve studiích 20th Century Fox se odehrává řada zkoušek s novými herečkami a vedle např. Carey Mulliganové zanechala údajně nejsilnější dojem Švédka Noomi Rapaceová. Žádná smlouva však zatím nebyla podepsána.

Tato herečka zahájila cestu k mezinárodní slávě teprve loni. Do roku 2009 hrávala ve švédských seriálech, které mimo její vlast nikdo nezná, ale pak se objevila v adaptaci komerčně úspěšné knihy Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy. Následovaly další larssonovské filmy Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda.

První Vetřelec je nejoblíbenější sci-fi všech dob

Režisér Scott je přesvědčen, že Vetřelec může být i v dnešní době stále stejně děsivý. Samotnou 3D technologii nepovažuje za žádnou posvátnou krávu, která určuje úspěch filmu.

Ostatně v době prvního Vetřelce neměl ani nejprimitivnější počítač. "Neměl jsem absolutně žádnou technologii. Vetřelec byl doslova celý fyzický, dokonce i ta kosmická loď visela na drátu a kamera se pod ní pomalu posunovala," zavzpomínal na tiskovce tvůrce filmu, který už vstoupil do dějin.

Vetřelec je v Česku nejpopulárnějším sci-fi filmem, což ukázala i anketa, která na Novinkách proběhla v roce 2007. V ní hlasovalo 40 tisíc lidí a Vetřelec z roku 1979 suverénně zvítězil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků