Hlavní obsah
Z natáčení Doktora Martina Foto: Česká televize

ČT láká na Donutila, Hřebejkovu detektivku a český noir

Česká televize představila své programové hity na letošní podzim. Je mezi nimi seriál Doktor Martin s Miroslavem Donutilem, Místo zločinu Plzeň Jana Hřebejka nebo série Labyrint Jiřího Stracha.

Z natáčení Doktora Martina Foto: Česká televize
ČT láká na Donutila, Hřebejkovu detektivku a český noir

Donutil hraje v novém seriálu protivného a arogantního špičkového chirurga, který se rozhodl změnit vzduch a přestěhovat se na venkov.

Místo činu Plzeň je šestidílná krimi série, kde si zahráli Martin Stránský, Jan Zadražil nebo Lukáš Vaculík. Tvůrci slibují „drobnokresbu charakterů a specifický humor“.

Bára Kodetová-Šporclová bude hrát patoložku. „Jsem ráda, že jsem si mohla zkusit něco, co je nezvyklé. Bylo to náročné natáčení, speciálně na pitevně, protože to tam opravdu nevoní,“ podotkla.

Bára Kodetová hraje patoložku.

Foto: Česká televize

Režisér Petr Zahrádka adaptoval do českého prostředí seriál Raymonda má každý rád pod názvem Rudyho má každý rád. Do hlavních rolí obsadil Jitku Schneidrovou a Sašu Rašilova.

Režisér Jiří Strach si vybral Jiřího Langmajera a Zuzanu Kanócz do svého Labyrintu inspirovaného „severským noirem“.

Tým kriminalistů vyšetřuje vraždu.

Foto: Česká televize

„Sázíme na silné autorské filmy a na filmové ztvárnění seriálu... jednička tak pokračuje v dobře započaté tradici. Mezi silné autorské věci určitě patří Labyrint a Místo zločinu Plzeň – Jiří Strach a Jan Hřebejk. To jsou ukázky toho, že se snažíme oslovovat ty nejlepší tvůrce,“ řekl ředitel programu ČT Milan Fridrich.

Na ČT1 se přesune pořad Čtyři v tom, dále se chystá docusoap Sezóna za vodou o českých hokejistech a pořad Zlatá mládež, který prý obrousí sociální, generační a kulturní bariéry a předsudky mladých lidí, kteří poznají „skutečný život“ mimo Prahu.

Pokračovat budou starší pořady Herbář, StarDance a Tajemství rodu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků