Hlavní obsah
Jan Budař Foto: Lukáš Táborský, Právo

Českými lvy provedou Simona Babčáková, Jakub Žáček a Jan Budař

Moderátorem hlavního večera předávání filmových cen Český lev bude ve Velkém sále pražské Lucerny v sobotu 2. března osvědčený "lví průvodce" a majitel čtyř křišťálových sošek Jan Budař. O měsíc dříve, v sobotu 2. února, provedou nominačním večerem v kině Lucerna herci Simona Babčáková a Jakub Žáček, oznámila Česká filmová a televizní akademie (ČFTA).

Jan Budař Foto: Lukáš Táborský, Právo
Českými lvy provedou Simona Babčáková, Jakub Žáček a Jan Budař

Podle výkonného ředitele ČFTA Petra Vachlera nyní Budař navzdory nemoci natáčí v ateliérech společnosti Vachler Art Company na pražském Žižkově upoutávku na slavnostní večer. Babčáková a Žáček spolu často moderují, společně vystupují také v pražské Akropoli v inscenaci Mafiánská opera.

"Mám radost z toho, že se točí české filmy a že Český lev může být určitým způsobem jejich přehlídkou," komentoval přípravy Vachler. Při uplynulých ročnících udělal dobrou zkušenost v rolích moderátorů vedle Budaře i s Tomášem Hanákem či Ester Kočičkovou. Letos ho napadlo spojit Budaře s Babčákovou. Jsou totiž oba autorští a mají smysl pro humor.

Pro Budaře to bude jeho druhý hlavní večer. "Taky je autorský a výborně se doplňujeme, navíc je pro mě lidsky v kategorii 'kamarád'. Leccos jsme spolu zažili. Věci, které spolu vymýšlíme, jsou kreativní a zároveň má Honza smysl a odhad pro precizní a do konce dotažený humor. Dělá se mi s ním stejně dobře, jako se mi dělalo s Jardou Duškem," dodal Vachler.

Podle něj bude hlavní večer částečně rekapitulační a vzpomínkový, s ohlédnutím za událostmi, které se v českém filmovém světě udály od roku 1993. Nominační večer půjde ještě dál a přiblíží první republiku a lidi, kteří tehdy film dělali od srdce. "I dnes mnoho lidí dělá české filmy jako koníček, srdcařinu, protože funkci prodejního artiklu nemají," podotkl Vachler.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků