Hlavní obsah
Pete Shelley ze skupiny Buzzcocks Foto: Alex Švamberk, Novinky

Buzzcoks jsou hvězdou skapunkového festivalu

V nabitém programu skapunkové festivalu Mighty Sounds, který se tento víkend koná v Olší u Tábora, jsou i manchesterští Buzzcoks. Patří k vůbec prvním punkovým kapelám , které se účastnili hned prvního punkového festivalu v září 1976 v londýnském klubu 100.

Pete Shelley ze skupiny Buzzcocks Foto: Alex Švamberk, Novinky
Buzzcoks jsou hvězdou skapunkového festivalu

Kapela si také jako první britský soubor vydala vlastním nákladem desku a inspirovala stovky následovníků, aby nečekali na smlouvy s velkými firmami. Na začátku roku 1977 jim vyšlo čtyřpísňové EP Spiral Scratch.

Styl jemuž se věnují třiatřicet let, je podle nich stále živý a lidé o něj neztrácejí zájem. „Kdyby tomu tak bylo, tak bych skončil, vzal bych si umělecké prázdniny a užíval si, ale záhy bych byl otrávený,“ řekl zpěvák Pete Shelley a dodal: „Čtrnácti, patnáctiletí kluci se zajímají o starý punk, líbí se jim  Buzzcocks, Damned, Sex Pistols, Clash. Hodně lidí poslouchá Green Day a Offspring a hledají, z čeho vyšli. Myslím si, že právě internet udržuje zájem naživu.“

Přestože kapela od konce osmdesátých let, kdy se dala dohromady po pauze, hraje bez přestávek, Shelleymu to nevadí: "Prostě mě to baví. Pokud mám být upřímný, tak je to docela těžké, je to jako jít každý večer na party, ale současně je to vzrušující, protože poznáváte nové lidi a navštěvujete nová místa."

Na postavení kapely na scéně se dívá Shelley střízlivě: „Nikdy jsme nebyli velcí, i když jsme měli úspěch. Ale s popularitou je to složité, můžete být hodně úspěšný a nic pro to neudělat, ale jsou také lidi, co měli fenomenální úspěch a už o nich nikdo nemluví. Buzzcocks byli tak na v půlce, dosáhli jsme určitého komerčního úspěchu a i když to není ta největší věc, je potřeba ji vždycky ocenit.“

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků