Hlavní obsah
Aneta a Korben Dallas Foto: Tomáš Benedikovič

Aneta jede na turné s Korben Dallas

Zpěvačka Aneta Langerová vyrazí na jaře na turné se slovenskou kapelou Korben Dallas. Seznámili se v roce 2015, kdy spolupracovali na skladbě Sen.

Aneta a Korben Dallas Foto: Tomáš Benedikovič
Aneta jede na turné s Korben Dallas

Turné začíná 24. března 2020 v Olomouci (S-klub) a končí 8. dubna v Bratislavě (Majestic Music Club). Koncerty budou mít tři části, Langerová zahraje vlastní věci, Korben Dallas také a nakonec zahrají společně. Hostem bude zpěvačka a violoncellistka Dorota Barová, která hrála s více členy Korben Dallas v projektu Tugriki a působí také v doprovodné kapele Langerové.

„S Anetou jsme mluvili o bližší spolupráci od doby, kdy jsme spolu nahráli Sen a vystoupili spolu na největším slovenském festivalu Pohoda. Křtila nám v Praze dvě poslední alba, vícekrát jsme měli možnost zahrát si naši dosud jedinou společnou písničku, ale nikdy nebyl správný čas na nic víc. Nyní přišel,” řekl zpěvák Korben Dallas Juraj Benetin.

Aneta Langerová

Foto: Supraphon

„Když mě před několika lety poprvé oslovili kluci z Korben Dallas, neznala jsem jejich tvorbu,” uvedla Aneta Langerová. „Nabídli mi jednu skladbu, ze které jsem byla nadšená. V jejich společnosti se od té doby cítím velmi dobře a těším se na další společné chvíle,” dodává.

Bratislavští Korben Dallas začali v undergroundu, až průlomové album Karnevalová vrána (2013) jim přineslo tři ceny Radio Head Awards. Kromě Anety Langerové spolupracovali také s Janou Kirschner, Davidem Kollerem či kapelou Zrní.

Aneta Langerová & Korben Dallas – termíny Turné 2020:

24. 3. 2020 - Olomouc, S-klub

25. 3. 2020 - Ostrava, Akord

26. 3. 2020 - Brno, Sono Centrum

27. 3. 2020 - Pardubice, Žlutý pes

28. 3. 2020 - Praha, Palác Akropolis

3. 4. 2020 - Trenčín, Piano club

4. 4. 2020 - Banská Bystrica, Robotnícky dom

5. 4. 2020 - Košice, Tabačka

7. 4. 2020 - Žilina, Mestské divadlo

8. 4. 2020 - Bratislava, Majestic Music Club

Všechny informace o turné a předprodeji českých koncertů najdete na www.langerovaaneta.cz.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků