Hlavní obsah
Herečka Lashana Lynchová Foto: Profimedia.cz

Agenta 007 bude hrát poprvé žena

Novým tajným agentem s označením 007 bude poprvé v dějinách bondovek žena a černoška, britská herečka Lashana Lynchová. Tvrdí to britský bulvární deník Daily Mail, který se odvolává na zdroj z filmového průmyslu.

Herečka Lashana Lynchová Foto: Profimedia.cz
Agenta 007 bude hrát poprvé žena

Pětadvacátá bondovka podle něj začíná scénou, kdy je James Bond v Craigově podání povolán z odpočinku na Jamaice po odchodu z tajné služby MI6 zpět do akce, aby se postavil novému padouchovi. "A pak je tam na začátku klíčová scéna, kdy (hlava tajné služby) M řekne: ´Vstupte, 007´ a objeví se Lashana - černá, krásná žena," uvedl zdroj.

"Bonda nová 007 samozřejmě sexuálně přitahuje a zkusí na ni své obvyklé triky, aby ji svedl, ale je zmatený, když nezafungují," dodal. Ukáže se podle něj totiž, že chytrá mladá žena nemá v úmyslu "skočit s ním do postele". "No, alespoň ne na začátku."

Craig podle něj zůstane Bondem, ale kódové označení 007 přejde na Lynchovou. "Bond je pořád Bondem, ale jako 007 byl nahrazen," dodal zdroj.

Jednatřicetiletá Lynchová pochází z Londýna a ve filmu debutovala snímkem Fast Girls z roku 2012. Diváci ji ale znají především jako kapitánku Mariu Rambeauovou z filmu Captain Marvel.

Agent 007 bude podle tisku žena i díky zásahu televizní scenáristky Phoebe Wallerové-Bridgeové, která usoudila, že bondovská série se musí vyvíjet. "Hodně se mluvilo o tom, jestli je Bond ještě dneska relevantní kvůli tomu, kdo je a jak zachází se ženami. Myslím, že je to hloupost a že má pořád svůj význam," prohlásila scenáristka podle listu Daily Mail.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků