Vinyl bude pokřtěn na festivalu Krásný ztráty live 9.–10. srpna na Statku Všetice na Benešovsku. Křest desky tak bude mít početné publikum, na festival s omezenou kapacitou je již v tuto chvíli prodána více než polovina dostupných vstupenek.

„Dnes je vinyl opět v módě. A já jsem moc rád, protože vinylová deska má zcela jinou dynamiku než CD a je i zvláštním výtvarným artefaktem,“ uvedl Prokop.
„Velký formát obalu umožní zcela jiné využití grafiky a fotografií než malé CD, a to nemluvě o různých dalších fleškách, do telefonu stažených souborech nebo streamovaných jednotlivých peckách, což je bohužel také realita dneška.“

Michal Prokop

Michal Prokop

FOTO: Ivan Prokop

Nahrávka prošla remasteringem a byla rozšířena o bonusy. „Kromě Zatmění a Stodolní, živých nahrávek dvou pecek z alba, natočených na prvním ročníku festivalu Krásný ztráty live v Lokti, to bude taky dosud nevydaný živák klasické bluesové perly Johna Lee Hookera Boom Boom,“ řekl zpěvák.

Bluesový hit má přes jedenáct minut a obsahuje řadu sólíček kytaristy Luboše Andršta a houslisty Jana Hrubého. Vinylové 2LP lze objednat na www.joesgarage.cz a limitovaná edice pro prvních 100 zájemců je k dispozici na www.krasnyztratyvsetice.cz jako dárek k nákupu vstupenek na festival.

Může se vám hodit na Zboží.cz: